Distriktens evenemangsutvecklare

Är din förening intresserad av att tillsammans med distriktsförbundet och SvFF arrangera en landskamp?

Eller alternativt få tips och idéer på hur ni kan höja nivån på era egna matcher.
Ta i så fall kontakt med evenemangsutvecklaren i ert distrikt.

Blekinge
Linda Harrysson, mobil 0708-49 06 75, linda.harrysson@nordea.se
Bohuslän
Lars Hansson, mobil 070-794 14 08, bff@orust.mail.telia.com
Dalarna
Stefan Jonsson, mobil 070-250 77 05, stefan.jonsson@dalaidrotten.se
Dalsland
Maria Pettersson, mobil 076-391 08 99, dalslandsff@telia.com
Gestrikland
Anders Nordén, mobil 070-270 82 75, anders.norden@fotboll.gastidr.se

Gotland
Peter Nilsson, mobil 0768-54 07 60, peter.nilsson@gotsport.se
Göteborg

Hans Häggström, mobil 070-559 28 25, haggstromhans@googlemail.com
Halland
Peter Upphoff, tel. 035-265 20 24, peter@hallandsff.se
Hälsingland
Brita Östlund-Äng, mobil 070-538 46 31, brita.ostlund.ang@gmail.com
Jämtland/Härjedalen
Leif Nilsson, mobil 070-671 62 22, leif.nilsson@herjedalen.se

Medelpad
Helén Björk, mobil 070-385 40 41, helen.bjork@vnidrott.rf.se
Norrbotten
Kenth Alatalo, mobil 070-687 28 89, kent@tminorr.se
Skåne
Barbro Bengtsson, mobil 0733-01 93 90, barbro.bengtsson@skaneboll.se
Småland
Axel Nyquist, mobil 036-3 45 455, axel.nyquist@smalandsfotbollen.se
Stockholm
Johan Wallberg, tel. 08-444 75 18, johan.wallberg@stff.se

Södermanland
Christian Welander, mobil 0708-57 49 32, christian.welander@sormland.rf.se
Uppland
Lotta Törnqvist, tel. 018-43 06 073, lotta@upplandsff.se
Värmland
Daniel Svedberg, mobil 072-587 75 68, daniel.svedberg@varmlandsff.se
Västerbotten
Hans Bergkvist, mobil 070-556 06 74, berkab@telia.com
Västergötland
Vakant, vastgotafotboll@vastgotafotboll.org

Västmanland
Vakant, kansli@vff.se
Ångermanland
Sven-Erik Forsgren, mobil 070-680 58 70, sven-erik.forsgren@telia.com
Örebro Län
Björn Aurell, mobil 070-55 027 10, bjorn@olff.se
Östergötland
Tobias Birgersson, mobil 0727-34 21 17, tobias.birgersson@korpen.se