Spelprogram - Div 1 Norra, herrar

Sortera spelprogram på:

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2017-04-13 19:04 Västerås SK FK - Assyriska FF 3 - 0 5 627 Solid Park Arena
2017-04-16 17:00 Enskede IK - Sollentuna FF 0 - 2 108 Enskede IP 2
2017-04-17 14:00 Carlstad United BK - IFK Luleå 0 - 0 350 Tingvalla IP
2017-04-17 15:00 Sandvikens IF - Akropolis IF 1 - 2 795 Jernvallen 1 Konstgräs
2017-04-17 15:00 Arameisk-Syrianska IF - IK Brage 0 - 3 195 Brunna IP 2
2017-04-17 15:00 Nyköpings BIS - Team TG FF 1 - 0 261 Rosvalla IP KG A
2017-04-17 15:00 Umeå FC - Vasalunds IF 3 - 3 566 Umeå Energi Arena SOL
2017-04-22 15:00 Team TG FF - Västerås SK FK 0 - 2 367 Umeå Energi Arena SOL
2017-04-23 15:30 Akropolis IF - Umeå FC 2 - 3 223 Spånga IP 1
2017-04-23 16:00 Sollentuna FF - Nyköpings BIS 2 - 1 213 Sollentunavallen 2
2017-04-23 16:00 IFK Luleå - Enskede IK 0 - 1 Skogsvallen
2017-04-23 16:00 Assyriska FF - Arameisk-Syrianska IF 1 - 2 1 298 Södertälje Fotbollsarena
2017-04-23 17:00 Vasalunds IF - Sandvikens IF 2 - 1 209 Skytteholms IP 1
2017-04-23 17:00 IK Brage - Carlstad United BK 3 - 0 1 217 Domnarvsvallen
2017-04-29 14:00 Sandvikens IF - Team TG FF 2 - 0 448 Jernvallen 1 Konstgräs
2017-04-29 16:00 Arameisk-Syrianska IF - Västerås SK FK 2 - 0 750 Brunna IP 1
2017-04-29 16:00 Nyköpings BIS - IK Brage 0 - 3 201 Rosvalla IP KG A
2017-04-30 15:00 Sollentuna FF - IFK Luleå 2 - 0 297 Sollentunavallen 2
2017-04-30 15:00 Umeå FC - Assyriska FF 3 - 0 403 Umeå Energi Arena SOL
Maj
2017-05-01 16:00 Carlstad United BK - Vasalunds IF 1 - 0 350 Tingvalla IP
2017-05-01 17:00 Enskede IK - Akropolis IF 3 - 5 330 Enskede IP 2
2017-05-07 16:00 Team TG FF - Enskede IK 4 - 2 242 Umeå Energi Arena SOL
2017-05-07 16:00 Akropolis IF - Nyköpings BIS 4 - 1 Spånga IP 1
2017-05-07 16:00 IFK Luleå - Sandvikens IF 1 - 0 405 Skogsvallen
2017-05-07 16:00 Västerås SK FK - Umeå FC 1 - 1 3 005 Solid Park Arena
2017-05-07 16:00 Assyriska FF - Carlstad United BK 1 - 1 Södertälje Fotbollsarena
2017-05-07 17:00 Vasalunds IF - Arameisk-Syrianska IF 1 - 1 216 Skytteholms IP 1
2017-05-07 17:00 IK Brage - Sollentuna FF 3 - 2 1 304 Domnarvsvallen
2017-05-13 16:00 Sollentuna FF - Assyriska FF 1 - 1 339 Sollentunavallen 1
2017-05-13 16:00 Carlstad United BK - Akropolis IF 1 - 0 361 Tingvalla IP
2017-05-14 15:00 Arameisk-Syrianska IF - IFK Luleå 2 - 1 240 Brunna IP 1
2017-05-14 16:00 Nyköpings BIS - Vasalunds IF 1 - 3 185 Rosvalla IP KG A
2017-05-14 17:00 Enskede IK - Västerås SK FK 1 - 3 Enskede IP 1
2017-05-15 19:00 Sandvikens IF - IK Brage 1 - 4 862 Jernvallen 1 Konstgräs
2017-05-15 19:00 Umeå FC - Team TG FF 0 - 4 1 987 Umeå Energi Arena SOL
2017-05-20 14:00 IK Brage - Umeå FC 3 - 0 1 049 Domnarvsvallen
2017-05-20 16:00 Akropolis IF - Arameisk-Syrianska IF 3 - 2 290 Spånga IP 1
2017-05-20 16:00 Assyriska FF - Enskede IK 4 - 0 388 Södertälje Fotbollsarena
2017-05-21 15:00 Team TG FF - Carlstad United BK 1 - 0 412 Umeå Energi Arena SOL
2017-05-21 16:00 Västerås SK FK - Sandvikens IF 2 - 1 1 353 Solid Park Arena
2017-05-21 17:00 Vasalunds IF - Sollentuna FF 0 - 1 268 Skytteholms IP 1
2017-05-27 16:00 Sollentuna FF - Sandvikens IF 1 - 2 Sollentunavallen 1
2017-05-28 15:00 IK Brage - IFK Luleå 2 - 1 1 028 Domnarvsvallen
2017-05-28 16:00 Arameisk-Syrianska IF - Team TG FF 3 - 2 253 Brunna IP 1
2017-05-28 16:00 Carlstad United BK - Västerås SK FK 1 - 5 315 Tingvalla IP
2017-05-28 16:00 Assyriska FF - Akropolis IF 2 - 1 498 Södertälje Fotbollsarena
2017-05-28 17:00 Enskede IK - Vasalunds IF 0 - 2 Enskede IP 1
Juni
2017-06-01 19:00 Carlstad United BK - Umeå FC 1 - 2 275 Tingvalla IP
2017-06-03 16:00 Enskede IK - IK Brage 0 - 1 173 Enskede IP 1
2017-06-03 16:00 Akropolis IF - Vasalunds IF 3 - 0 Spånga IP 1
2017-06-04 15:00 Team TG FF - Sollentuna FF 1 - 1 201 Umeå Energi Arena SOL
2017-06-04 16:00 IFK Luleå - Västerås SK FK 0 - 0 481 Skogsvallen
2017-06-04 16:00 Nyköpings BIS - Arameisk-Syrianska IF 0 - 1 183 Rosvalla IP A
2017-06-04 17:00 Sandvikens IF - Assyriska FF 1 - 1 1 023 Jernvallen 1 Konstgräs
2017-06-10 16:00 Arameisk-Syrianska IF - Sollentuna FF 0 - 1 Brunna IP 1
2017-06-11 16:00 Västerås SK FK - Akropolis IF 5 - 3 1 544 Solid Park Arena
2017-06-11 16:00 Assyriska FF - Team TG FF 3 - 2 501 Södertälje Fotbollsarena
2017-06-11 17:00 Sandvikens IF - Carlstad United BK 1 - 0 702 Jernvallen 1 Konstgräs
2017-06-11 17:00 Vasalunds IF - IK Brage 0 - 0 Skytteholms IP 1
2017-06-12 19:00 Nyköpings BIS - Enskede IK 3 - 3 747 Rosvalla IP A
2017-06-12 19:00 Umeå FC - IFK Luleå 2 - 1 1 697 Umeå Energi Arena SOL
2017-06-17 16:00 Sollentuna FF - Västerås SK FK 0 - 0 580 Sollentunavallen 1
2017-06-17 16:00 Carlstad United BK - Nyköpings BIS 1 - 0 222 Tingvalla IP
2017-06-17 16:00 IK Brage - Assyriska FF 4 - 2 1 355 Domnarvsvallen
2017-06-18 15:30 Umeå FC - Arameisk-Syrianska IF 2 - 1 575 Umeå Energi Arena SOL
2017-06-18 16:00 Akropolis IF - Team TG FF 2 - 2 152 Grimsta IP 1
2017-06-18 16:00 IFK Luleå - Vasalunds IF 2 - 0 423 Skogsvallen
2017-06-18 17:00 Enskede IK - Sandvikens IF 1 - 2 157 Enskede IP 1
2017-06-25 15:00 Arameisk-Syrianska IF - Carlstad United BK 2 - 1 180 Brunna IP 1
2017-06-25 15:00 Team TG FF - Vasalunds IF 1 - 0 112 Umeå Energi Arena SOL
2017-06-25 15:00 Assyriska FF - IFK Luleå 3 - 2 477 Södertälje Fotbollsarena
2017-06-25 15:30 Enskede IK - Umeå FC 2 - 5 157 Enskede IP 1
2017-06-25 17:00 Sandvikens IF - Nyköpings BIS 3 - 3 721 Jernvallen 1 Konstgräs
2017-06-26 19:00 Akropolis IF - Sollentuna FF 5 - 2 287 Spånga IP 1
2017-06-26 19:00 Västerås SK FK - IK Brage 1 - 2 4 456 Solid Park Arena
2017-06-28 19:30 Ny speldag fastställd.
IFK Luleå - Nyköpings BIS 0 - 2 486 Skogsvallen
Juli
2017-07-01 14:00 Umeå FC - Sandvikens IF 3 - 1 545 Umeå Energi Arena SOL
2017-07-01 16:00 Sollentuna FF - Carlstad United BK 1 - 3 155 Sollentunavallen 1
2017-07-01 16:00 Arameisk-Syrianska IF - Enskede IK 1 - 2 220 Brunna IP 1
2017-07-02 16:00 IFK Luleå - Team TG FF 0 - 2 420 Skogsvallen
2017-07-02 16:00 Nyköpings BIS - Assyriska FF 3 - 1 453 Rosvalla IP A
2017-07-02 17:00 Vasalunds IF - Västerås SK FK 3 - 2 489 Skytteholms IP 1
2017-07-02 18:00 IK Brage - Akropolis IF 3 - 1 1 460 Domnarvsvallen
2017-07-08 16:00 Carlstad United BK - Enskede IK 1 - 2 250 Tingvalla IP
2017-07-08 16:00 Vasalunds IF - Assyriska FF 0 - 0 286 Skytteholms IP 1
2017-07-08 16:00 Västerås SK FK - Nyköpings BIS 3 - 1 1 108 Solid Park Arena
2017-07-09 14:00 Team TG FF - IK Brage 1 - 1 304 Umeå Energi Arena SOL
2017-07-09 15:00 Akropolis IF - IFK Luleå 3 - 1 167 Spånga IP 1
2017-07-09 15:30 Sollentuna FF - Umeå FC 0 - 1 130 Sollentunavallen 1
2017-07-09 17:00 Sandvikens IF - Arameisk-Syrianska IF 1 - 1 784 Jernvallen 1 Konstgräs
2017-07-13 19:00 Arameisk-Syrianska IF - Vasalunds IF 0 - 1 189 Brunna IP 1
2017-07-13 19:00 IFK Luleå - Sollentuna FF 3 - 2 Skogsvallen
2017-07-14 19:00 Nyköpings BIS - Akropolis IF 2 - 3 412 Rosvalla IP A
2017-07-16 14:00 Umeå FC - Västerås SK FK 2 - 1 1 225 Umeå Energi Arena SOL
2017-07-16 14:00 IK Brage - Team TG FF 2 - 1 1 044 Domnarvsvallen
2017-07-16 16:00 Assyriska FF - Sandvikens IF 3 - 1 482 Södertälje Fotbollsarena
2017-07-16 17:00 Enskede IK - Carlstad United BK 0 - 1 154 Enskede IP 1
Augusti
2017-08-13 16:00 Nyköpings BIS - Umeå FC 2 - 2 172 Rosvalla IP A
2017-08-19 15:00 Sandvikens IF - Enskede IK 0 - 1 708 Jernvallen 1 Konstgräs
2017-08-19 16:00 Akropolis IF - Assyriska FF 3 - 1 151 Spånga IP 1
2017-08-19 16:00 Vasalunds IF - Carlstad United BK 0 - 1 211 Skytteholms IP 2
2017-08-20 16:00 Sollentuna FF - IK Brage 3 - 2 Sollentunavallen 1
2017-08-20 16:00 Västerås SK FK - Arameisk-Syrianska IF 1 - 2 1 775 Solid Park Arena
2017-08-20 16:45 Team TG FF - Nyköpings BIS 2 - 3 287 Umeå Energi Arena SOL
2017-08-21 19:00 IFK Luleå - Umeå FC 2 - 2 Skogsvallen
2017-08-26 15:00 Carlstad United BK - Sandvikens IF 2 - 1 253 Tingvalla IP
2017-08-27 15:00 Arameisk-Syrianska IF - Akropolis IF 0 - 4 160 Brunna IP 1
2017-08-27 15:00 Umeå FC - Sollentuna FF 3 - 1 635 Umeå Energi Arena SOL
2017-08-27 16:00 Enskede IK - Team TG FF 1 - 1 Enskede IP 1
2017-08-27 16:00 Nyköpings BIS - IFK Luleå 2 - 1 163 Rosvalla IP A
2017-08-27 16:00 Assyriska FF - Vasalunds IF 4 - 2 423 Södertälje Fotbollsarena
2017-08-28 19:00 IK Brage - Västerås SK FK 1 - 0 1 584 Domnarvsvallen
September
2017-09-01 19:00 Team TG FF - Umeå FC 0 - 0 703 Umeå Energi Arena SOL
2017-09-02 15:00 Sandvikens IF - Sollentuna FF 2 - 2 503 Jernvallen 1 Konstgräs
2017-09-03 16:00 Akropolis IF - Enskede IK 4 - 1 221 Spånga IP 1
2017-09-03 16:00 IFK Luleå - Assyriska FF 1 - 4 500 Skogsvallen
2017-09-03 16:00 Västerås SK FK - Carlstad United BK 1 - 2 1 036 Solid Park Arena
2017-09-03 17:00 Vasalunds IF - Nyköpings BIS 1 - 3 255 Skytteholms IP 2
2017-09-03 17:00 IK Brage - Arameisk-Syrianska IF 3 - 2 884 Domnarvsvallen
2017-09-09 15:00 Arameisk-Syrianska IF - Sandvikens IF 1 - 2 Brunna IP 1
2017-09-09 16:00 Sollentuna FF - Vasalunds IF 2 - 1 207 Sollentunavallen 1
2017-09-10 14:00 Carlstad United BK - Team TG FF 1 - 1 205 Tingvalla IP
2017-09-10 14:00 Umeå FC - Akropolis IF 2 - 3 645 Umeå Energi Arena SOL
2017-09-10 15:00 Enskede IK - IFK Luleå 1 - 0 Enskede IP 1
2017-09-10 16:00 Nyköpings BIS - Västerås SK FK 0 - 2 287 Rosvalla IP A
2017-09-10 16:00 Assyriska FF - IK Brage 1 - 5 673 Södertälje Fotbollsarena
2017-09-16 14:00 Sandvikens IF - Umeå FC 1 - 0 532 Jernvallen 1 Konstgräs
2017-09-17 16:00 Team TG FF - Assyriska FF 2 - 3 Umeå Energi Arena SOL
2017-09-17 16:00 Akropolis IF - IK Brage 3 - 2 Spånga IP 1
2017-09-17 16:00 IFK Luleå - Arameisk-Syrianska IF 0 - 2 Skogsvallen
2017-09-17 16:00 Nyköpings BIS - Carlstad United BK 1 - 1 158 Rosvalla IP A
2017-09-17 17:00 Vasalunds IF - Enskede IK 2 - 0 255 Skytteholms IP 1
2017-09-18 19:00 Västerås SK FK - Sollentuna FF 5 - 0 856 Solid Park Arena
2017-09-23 14:00 Team TG FF - Sandvikens IF 3 - 2 101 Umeå Energi Arena SOL
2017-09-23 14:00 Carlstad United BK - Assyriska FF 2 - 2 146 Tingvalla IP
2017-09-23 16:00 Sollentuna FF - Enskede IK 3 - 1 169 Sollentunavallen 1
2017-09-24 15:00 IFK Luleå - Akropolis IF 0 - 0 275 Skogsvallen
2017-09-24 15:30 Arameisk-Syrianska IF - Umeå FC 5 - 3 190 Brunna IP 1
2017-09-24 16:00 Västerås SK FK - Vasalunds IF 2 - 1 782 Solid Park Arena
2017-09-24 17:00 IK Brage - Nyköpings BIS 1 - 1 833 Domnarvsvallen
2017-09-30 16:00 Sollentuna FF - Arameisk-Syrianska IF 0 - 3 Sollentunavallen 1
2017-09-30 16:00 Akropolis IF - Carlstad United BK 3 - 0 Spånga IP 1
Oktober
2017-10-01 14:00 Umeå FC - IK Brage 0 - 4 325 Umeå Energi Arena SOL
2017-10-01 16:00 Sandvikens IF - IFK Luleå 2 - 1 Jernvallen 1 Konstgräs
2017-10-01 16:00 Vasalunds IF - Team TG FF 0 - 1 134 Skytteholms IP 1
2017-10-01 16:00 Assyriska FF - Västerås SK FK 0 - 4 314 Södertälje Fotbollsarena
2017-10-01 17:00 Enskede IK - Nyköpings BIS 1 - 7 75 Enskede IP 2
2017-10-07 14:00 Nyköpings BIS - Sandvikens IF 2 - 1 911 Rosvalla IP A
2017-10-07 16:00 Carlstad United BK - Sollentuna FF 1 - 0 105 Tingvalla IP
2017-10-08 15:30 Team TG FF - Arameisk-Syrianska IF 3 - 1 181 Umeå Energi Arena SOL
2017-10-08 16:00 Västerås SK FK - IFK Luleå 5 - 2 656 Solid Park Arena
2017-10-08 16:00 Assyriska FF - Umeå FC 1 - 0 Södertälje Fotbollsarena
2017-10-08 17:00 Vasalunds IF - Akropolis IF 0 - 4 236 Skytteholms IP 1
2017-10-08 17:00 IK Brage - Enskede IK 4 - 1 787 Domnarvsvallen
2017-10-14 15:00 Akropolis IF - Västerås SK FK 2 - 0 236 Spånga IP 1
2017-10-15 14:00 IFK Luleå - IK Brage 0 - 2 Skogsvallen
2017-10-15 15:00 Arameisk-Syrianska IF - Nyköpings BIS 1 - 6 150 Brunna IP 1
2017-10-15 15:00 Umeå FC - Carlstad United BK 0 - 0 265 Umeå Energi Arena SOL
2017-10-15 16:00 Sollentuna FF - Team TG FF 3 - 3 Sollentunavallen 1
2017-10-15 17:00 Sandvikens IF - Vasalunds IF 1 - 0 634 Jernvallen 1 Konstgräs
2017-10-15 17:00 Enskede IK - Assyriska FF 3 - 0 112 Enskede IP 2
2017-10-21 15:00 Carlstad United BK - Arameisk-Syrianska IF 1 - 0 794 Tingvalla IP
2017-10-21 15:00 Umeå FC - Nyköpings BIS 0 - 1 175 Umeå Energi Arena SOL
2017-10-22 14:00 Team TG FF - Akropolis IF 4 - 0 39 Umeå Energi Arena SOL
2017-10-22 15:00 Vasalunds IF - IFK Luleå 6 - 2 121 Skytteholms IP 1
2017-10-22 16:00 Västerås SK FK - Enskede IK 2 - 1 325 Solid Park Arena
2017-10-22 16:00 Assyriska FF - Sollentuna FF 2 - 1 311 Södertälje Fotbollsarena
2017-10-23 19:00 IK Brage - Sandvikens IF 0 - 0 1 873 Domnarvsvallen
2017-10-29 13:00 Nyköpings BIS - Sollentuna FF 2 - 1 217 Rosvalla IP KG A
2017-10-29 14:00 Umeå FC - Enskede IK 7 - 1 195 Umeå Energi Arena SOL
2017-10-29 15:00 Arameisk-Syrianska IF - Assyriska FF 3 - 2 367 Brunna IP 2
2017-10-29 15:00 Akropolis IF - Sandvikens IF 4 - 2 Grimsta IP 1
2017-10-29 15:00 IFK Luleå - Carlstad United BK 3 - 2 Skogsvallen
2017-10-29 16:00 Västerås SK FK - Team TG FF 2 - 1 277 Solid Park Arena
2017-10-29 17:00 IK Brage - Vasalunds IF 3 - 3 450 Domnarvsvallen
November
2017-11-04 14:00 Sandvikens IF - Västerås SK FK 3 - 1 1 013 Jernvallen 1 Konstgräs
2017-11-04 14:00 Sollentuna FF - Akropolis IF 2 - 1 169 Sollentunavallen 1
2017-11-04 14:00 Team TG FF - IFK Luleå 4 - 0 134 Umeå Energi Arena SOL
2017-11-04 14:00 Enskede IK - Arameisk-Syrianska IF 3 - 2 Enskede IP 2
2017-11-04 14:00 Carlstad United BK - IK Brage 2 - 0 206 Tingvalla IP
2017-11-04 14:00 Vasalunds IF - Umeå FC 1 - 1 168 Skytteholms IP 1
2017-11-04 14:00 Assyriska FF - Nyköpings BIS 1 - 2 232 Södertälje Fotbollsarena