Utbildningsavdelningen

Per Widén

Chef Utbildning- utvecklingsavdelningen / Head of Technical Department

Tel: +46 8 735 09 56
Mobil: +46 70 303 04 45
Fax: +46 8 735 95 96
E-post: per.widen@svenskfotboll.se

Anders Bengtsson

Tränarutbildning/Coach Education

Mobil: +46 70 376 36 58
E-post: anders.bengtsson@svenskfotboll.se

Christoffer Bernspång

Matchanalytiker/Match Analysist

Mobil: +46 70 338 20 13
E-post: christoffer.bernspang@svenskfotboll.se

Per Broberg

Utvecklingsansvarig Futsal/Futsal Manager

Mobil: + 46 72 510 81 78
E-post: per.broberg@svenskfotboll.se

Peter Brusvik

Doktorand/Postgraduate student

Tel: +46 8 735 09 31
Mobil: +46 70 549 09 54
Fax: +46 8 735 95 93
E-post: peter.brusvik@svenskfotboll.se

Magnus Edlund

SvFF Nationell Fotbollsutbildare/FA National Football Educator

Mobil: +46 70 301 58 59
E-post: magnus.edlund@svenskfotboll.se

Niklas Egnell

Tränarutbildning Fysiologi/Coach Education Physiology

Mobil: +46 70 280 29 44
E-post: niklas.egnell@svenskfotboll.se

Daniel Ekvall

Daniel Ekvall

Tränarutbildning Beteendevetenskap/Coach Education Behavioural Science

Mobil: +46 73 568 00 73
E-post: daniel.ekvall@svenskfotboll.se

Anders Eriksson

Matchanalytiker/Match Analysist

Mobil: +46 73 091 37 19
E-post: anders.eriksson@svenskfotboll.se

Christian Fagerhov

SvFF Nationell Fotbollsutbildare/FA National Football Educator

Mobil: +46 72 515 24 50
E-post: christian.fagerhov@svenskfotboll.se

Jonas Gradin

SvFF Nationell Fotbollsutbildare/FA National Football Educator

Mobil: +46 70 658 00 63
E-post: jonas.gradin@svenskfotboll.se

Urban Hammar

Gruppchef Tränarutbildning / Manager Coach Education

Mobil: +46 70 206 44 91.
E-post: urban.hammar@svenskfotboll.se

Lotta Hellenberg

SvFF Nationell Fotbollsutbildare/FA National Football Educator

Mobil: +46 76 868 51 96
E-post: lotta.hellenberg@svenskfotboll.se

Andreas Janmyr

Matchanalytiker/Match Analysist

Tel: +46 8 735 95 95
Mobil: +46 70 565 48 32
E-post: andreas.janmyr@svenskfotboll.se

Jörgen Johansson

SvFF Nationell Fotbollsutbildare/FA National Football Educator

Mobil: +46 72 515 02 03
E-post: jorgen.johansson@svenskfotboll.se

Åke Kallenberg

SvFF Nationell Fotbollsutbildare/FA National Football Educator

Mobil: +46 72 729 90 10
E-post: ake.kallenberg@svenskfotboll.se

Pernilla Karlsson

SvFF Nationell Fotbollsutbildare/FA National Football Educator

Mobil: +46 72 515 01 81
E-post: pernilla.karlsson@svenskfotboll.se

Ramin Kiani

Tränarutbildning/Coach Education

Mobil: +46 70 259 11 56
E-post: ramin.kiani@svenskfotboll.se

Peter Landström

Gruppchef Föreningsutveckling Barn-Ungdom/ Manager Grassroot Team

Tel: +46 8 735 09 40
Mobil: +46 70 736 37 16
Fax: +46 8 735 95 93
E-post: peter.landstrom@svenskfotboll.se

Anna Malmen

Utbildningskonsulent/Club Development Officer

Tel: +46 8 735 09 45
Mobil: +46 70 955 06 79
E-post: anna.malmen@svenskfotboll.se

Anna Molin

Projektledare tränarutbildning/Futsallandslaget/Project Manager Coach Education/National Futsal Team

Tel: +46 8 735 09 53
Mobil: +46 70 349 50 66
E-post: anna.molin@svenskfotboll.se

Kent Nyström

Förlagschef/Head of Publishing House

Tel: +46 8 735 09 54
Mobil: +46 70 760 09 54
E-post: kent.nystrom@svenskfotboll.se

Gunnar Pettersson

Utbildningskonsulent / Grassroots Manager

Tel: +46 8 735 95 59
Mobil: +46 70 223 91 88
E-post: gunnar.pettersson@svenskfotboll.se

Roger Sandberg

Tränarutbildning/Coach Education

Tel: +46 8 735 09 55
Mobil: +46 70 572 11 32
E-post: roger.sandberg@svenskfotboll.se

Victoria Sandell

Projektledare UEFA Hat Trick/Project Manager UEFA Hat Trick

Mobil: +46 70 544 20 13
E-post: victoria.sandell.svensson@svenskfotboll.se

Mika Sankala

Gruppchef SvFF Nationella Fotbollsutbildare/ Manager FA National Football Educator

Mobil: +46 70 346 20 81
E-post: mika.sankala@svenskfotboll.se

Johan Svensson

Tränarutbildning Fysiologi/Coach Education Physiology

Mobil: +46 70 469 47 69
E-post: johan.svensson@svenskfotboll.se

Leif Troedsson

Tränarutbildning Målvaktsspel / Coach Education Goalkeeping

Mobil: +46 70 871 00 40
E-post: leif.troedsson@svenskfotboll.se

Joakim Törn

Förbundsläkare / Head of Medicine

Mobil: +46 73 068 02 28
E-post: joakim.torn@svenskfotboll.se

Rasmus Wallin Tornberg

Tränarutbildning Fotbollspsykologi / Coach Education Behavioural Science

Mobil: +46 070 450 23 24
E-post: rasmus.wt@svenskfotboll.se

Frida Wesström Skalleberg

Utbildningskonsulent/Coach Education Officer

Tel: +46 8 735 95 82
Mobil: +46 70 274 51 75
Fax: 08-735 95 96
E-post: frida.wesstrom-skalleberg@svenskfotboll.se

Jimmy Högberg

Tränarutbildning Fysiologi/Coach Education Physiology

E-post: jimmy.högberg@svenskfotboll.se