Utbildningsavdelningen

Per Widén

Chef Utbildningsavdelningen/Head of technical dept.

Tel: +46 8 735 09 56
Mobil: +46 70 303 04 45
Fax: +46 8 735 95 96
E-post: per.widen@svenskfotboll.se

Roger Sandberg

Riksinstruktör Tränarutbildning/FA Instructor Coach Education

Tel: +46 8 735 09 55
Mobil: +46 70 572 11 32
E-post: roger.sandberg@svenskfotboll.se

Anders Bengtsson

Riksinstruktör Tränarutbildning/FA Instructor Coach Education

Mobil: +46 70 376 36 58
E-post: anders.bengtsson@svenskfotboll.se

Peter Brusvik

Doktorand/Postgraduate student

Tel: +46 8 735 09 31
Mobil: +46 70 549 09 54
Fax: +46 8 735 95 93
E-post: peter.brusvik@svenskfotboll.se

Daniel Ekvall

Daniel Ekvall

Riksinstruktör beteendevetenskap/FA Instructor Behavioural Science

Mobil: +46 73 568 00 73
E-post: daniel.ekvall@svenskfotboll.se

Per-Göran Eliasson

Riksinstruktör Tränarutbildning/FA Instructor Coach Education

Tel: +46 70 206 73 94
E-post: per-goran.eliasson@svenskfotboll.se

Jonas Gradin

Riksinstruktör SDF/FA Regional Instructor

Mobil: +46 70 658 00 63
E-post: jonas.gradin@svenskfotboll.se

Urban Hammar

Elittränarinstruktör/F A Elite Coach Instructor

Mobil: +46 70 206 44 91.
E-post: urban.hammar@svenskfotboll.se

Stefan Hjelmberg

Utbildningskonsulent/Coach Education Officer

Tel: +46 8 735 09 27
Mobil: +46 70 593 88 52
Fax: +46 8 735 95 96
E-post: stefan.hjelmberg@svenskfotboll.se

Åke Kallenberg

Riksinstruktör SDF/FA Regional Instructor

Mobil: +46 72 729 90 10
E-post: ake.kallenberg@svenskfotboll.se

Ramin Kiani

Riksinstruktör SDF/FA Regional Instructor

Mobil: +46 70 259 11 56
E-post: ramin.kiani@svenskfotboll.se

Peter Landström

Utbildningskonsulent/Club Development Officer

Tel: +46 8 735 09 40
Mobil: +46 70 736 37 16
Fax: +46 8 735 95 93
E-post: peter.landstrom@svenskfotboll.se

Anna Molin

Projektledare tränarutbildning/Futsallandslaget/Project Manager Coach Education/National Futsal Team

Tel: +46 8 735 09 53
Mobil: +46 70 349 50 66
E-post: anna.molin@svenskfotboll.se

Ingemar Nilsson

Riksinstruktör tränarutbildning/FA Coach Instructor

Mobil: +46 70 600 46 17
E-post: ingemar.nilsson@svenskfotboll.se

Mika Sankala

Riksinstruktör SDF/Skolansvarig/FA Regional Instructor

Mobil: +46 70 346 20 81
E-post: mika.sankala@svenskfotboll.se

Mats Svensson

Riksinstruktör målvaktsspel/FA Instructor Goalkeeping

Tel: +46 70 674 13 31
E-post: mats.svensson@svenskfotboll.se

Frida Wesström Skalleberg

Utbildningskonsulent/Coach Education Officer

Tel: +46 8 735 95 82
Mobil: +46 70 274 51 75
Fax: 08-735 95 96
E-post: frida.wesstrom-skalleberg@svenskfotboll.se

Niklas Egnell

Riksinstruktör fysiologi/FA Instructor Physiology

Mobil: +46 70 280 29 44
E-post: niklas.egnell@svenskfotboll.se

Johan Svensson

Riksinstruktör fysiologi/FA Instructor Physiology

Mobil: +46 70 469 47 69
E-post: johan.svensson@svenskfotboll.se

Leif Troedsson

Riksinstruktör målvaktsspel/FA Instructor Goalkeeping

Mobil: +46 70 871 00 40

Joakim Törn

Riksinstruktör Medicin/FA Instructor Medicin

Mobil: +46 73 068 02 28
E-post: joakim.torn@svenskfotboll.se

Gunnar Pettersson

Utbildningskonsulent / Grassroots Manager

Tel: +46 8 735 95 59
Mobil: +46 70 223 91 88
E-post: gunnar.pettersson@svenskfotboll.se

Sevana Bergström

Integrationssamordnare/ Integration coordinator

Tel: +46 8 735 95 49
Mobil: +46 70 546 84 80
E-post: sevana.bergstrom@svenskfotboll.se

Rasmus Wallin Tornberg

Riksinstruktör Fotbollspsykologi / FA Instructor Behavioural.

Mobil: +46 070 450 23 24
E-post: rasmus.wt@svenskfotboll.se