Leverantörer av konstgräs

Nedanstående leverantörer har minst ett godkänt konstgrässystem enligt de nordiska normerna:

Spentab
Smärgelvägen 15
142 50 SKOGÅS
Tel: 08-556 285 50
Hemsida: http://www.spentab.se

Konstgräs: Desso

Unisport Scandinavia AB
Axeltoftavägen 180
261 35 LANDSKRONA
Tel: 0418-766 00/10
Fax: 0418-734 24
Kontakt: Andreas Jakobsson
Mobil: 0761-48 06 16
E-mail:
andreas.jakobsson@unisport.com
Hemsida: www.unisport.com

Konstgräs: Greenfield

Polytan Scandinavia AB
Box 1143
131 26 NACKA STRAND
Augustendalsvägen 30 (Besöksadress)
Tel: 08-664 26 90
Kontakt: Gunnar Axelsson
Mobil: 0702-23 35 16
Hemsida: www.polytan.se

Konstgräs: Polytan

Arto Näätsaari
STX Sweden AB

Furuhedsvägen 1
952 31 KALIX
Mobil: 070-359 25 10
Tel: 0923-794 04
Fax: 0923-770 14
E-mail:
arto.naatsaari@saltex.fi
Hemsida: http://www.saltex.fi

Konstgräs: Saltex

Gårda Johan Sport Lek & Landskap
Entreprenadvägen 1
417 49 GÖTEBORG
Tel: 031-55 92 62
Fax: 031-55 55 92
Hemsida: www.gardajohansport.se

Konstgräs: Limonta och Tiger Turf

Trafik & Fritid Skandinavien AB
Kontakt: Niclas Svensson
Produktvägen 2
246 43 Löddeköpinge
Tel: 046-70 92 80 vxl
Tel: 046-280 09 44 direkt
Mobil: 0709-13 10 01
E-mail: niclas@trafik-fritid.se
Hemsida: www.trafik-fritid.se

Konstgräs: Fieldturf

Mondo Nordic AB
Kontakt: Ulrik Salvéus
Velox Track & Field AB
Köpmangatan 46
633 40 ESKILSTUNA
Mobil: 0733-22 08 50
Hemsida: www.veloxab.se

Konstgräs: Mondo

KSAB Konstgräs
Signalistgatan 9
721 31 VÄSTERÅS
Kontakt: Jesper Magnusson

Tel: 021-10 26 71
E-mail: jesper@ksabkonstgras.se
Hemsida: www.ksabkonstgras.se

Konstgräs: Edelgrass och Astro Turf

Aaba Homegrounds Ltd
Kontakt: Jesperi Loponen
Mobil: +358 40 555 96 95
E-mail:
jesperi@aaba.fi
Annegatan 16 E
FI-00120 Helsingfors, Finland
Hemsida: www.aaba.eu

Konstgräs: CC Grass

Nordic Sport
Kontakt: Dennis Österberg
Döbelnsgatan 34 A
113 52 Stockholm
Tel: 08-588 920 00 / 05 (direkt)
Fax: 08-588 920 49
Mobil: 0735-111 311
E-mail: dennis@nordicsport.se
Hemsida: www.nordicsport.com

Konstgräs: Lano

Svenskt Konstgräs AB
Västerbrogatan 8
503 30 Borås
Kontakt: Mikael Hedén / Peter Norén
Mobil: 0738-54 47 87 / 0733-86 96 96
E-mail: mikael@svensktkonstgras.se
Hemsida: www.svensktkonstgras.se

Konstgräs: Condor

ACT Global
Kontakt: Robert Zlotnicki
Tel: +48 693 512 350
E-mail: rzlotnicki@actglobal.com
Hemsida: www.ActGlobal.com

Konstgräs: Xtreme Turf Premier

FooGo's AB
Östra Mölledalsvägen 37
236 34 HÖLLVIKEN
Kontakt: Erik Andersson
Mobil: 0739-35 63 45
E-mail: erik@dignita.se
Hemsida: www.xlturf.com

Konstgräs: XL Turf

Futuregrass Scandinavia AB
Ulf Högberg
Vallås Gård
511 58 KINNA
Kontakt: Ulf Högberg
Mobil: 070-531 36 63
E-mail: ulf@futuregrass.se
Hemsida: www.futuregrass.se

Konstgräs: Radici