Spelprogram - P17 Allsvenskan Slutspelsserie

Sortera spelprogram på:

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Januari
IFK Göteborg - IK Frej Täby FK Lemmingvallen 1 Gräs
Juli
2019-07-27 16:00 AIK FF - IF Brommapojkarna 1 - 3 100 Skytteholms IP 1
2019-07-27 16:00 Malmö FF - Hammarby IF FF 1 - 1 Malmö Stadionområdet plan 7
2019-07-28 14:00 Helsingborgs IF - IFK Göteborg 2 - 1 Olympiafältet Plan 8
2019-07-28 15:00 IK Frej Täby FK - BK Häcken 1 - 7 Vikingavallen/Täby IP 1
2019-07-28 16:00 Kalmar FF - IK Sirius FK 4 - 1 Gasten IP
2019-07-28 17:00 IFK Norrköping FK - Halmstads BK 2 - 3 Östgötaporten
2019-07-28 19:00 Bele Barkarby FF - Djurgården 1 - 1 158 Veddestavallen 1
Augusti
2019-08-01 14:00 IK Sirius FK - Malmö FF 1 - 2 72 Lötens IP Konstgräs
2019-08-01 15:00 IF Brommapojkarna - Kalmar FF 2 - 0 69 Grimsta IP 2
2019-08-02 14:00 BK Häcken - AIK FF 3 - 1 Bravida Arena
2019-08-03 12:00 Halmstads BK - Bele Barkarby FF 3 - 1 Halmstad Arena Klaraplanen
2019-08-03 13:00 Hammarby IF FF - IFK Norrköping FK 3 - 2 68 Årsta IP 1
2019-08-04 15:00 Djurgården - Helsingborgs IF 5 - 2 100 Kaknäs 2
2019-08-07 15:00 IK Sirius FK - Helsingborgs IF 0 - 1 74 Lötens IP Konstgräs
2019-08-11 13:00 IK Frej Täby FK - Djurgården 1 - 3 75 Vikingavallen/Täby IP 1
2019-08-11 16:00 Kalmar FF - BK Häcken 3 - 1 Gasten IP
2019-08-11 16:00 Bele Barkarby FF - Hammarby IF FF 1 - 0 60 Veddestavallen 1
2019-08-11 18:30 IF Brommapojkarna - IK Sirius FK 4 - 0 64 Grimsta IP 1
2019-08-13 14:00 AIK FF - IFK Göteborg 3 - 1 74 Skytteholms IP 1
2019-08-13 14:00 IFK Norrköping FK - Malmö FF 3 - 2 Östgötaporten
2019-08-14 14:00 Hammarby IF FF - Helsingborgs IF 5 - 1 39 Hammarby IP 1
2019-08-16 16:30 Halmstads BK - IK Frej Täby FK 4 - 1 50 Halmstad Arena P2
2019-08-17 15:00 IK Sirius FK - IFK Norrköping FK 0 - 7 Bälinge IP Konstgräs
2019-08-18 12:00 Malmö FF - Bele Barkarby FF Malmö Stadionområdet plan 7
2019-08-18 14:00 IFK Göteborg - Kalmar FF Kviberg 5 konstgräs
2019-08-18 15:00 Djurgården - AIK FF Hjorthagens IP 1
2019-08-18 15:00 BK Häcken - IF Brommapojkarna Gothia Park konstgräs
2019-08-23 18:30 Helsingborgs IF - Malmö FF Olympiafältet Plan 6
2019-08-24 12:00 AIK FF - Halmstads BK Skytteholms IP 1
2019-08-24 12:00 IK Frej Täby FK - Hammarby IF FF Vikingavallen/Täby IP 1
2019-08-25 13:00 BK Häcken - IK Sirius FK Bravida Arena
2019-08-25 14:00 Kalmar FF - Djurgården Gasten IP
2019-08-25 16:00 Bele Barkarby FF - IFK Norrköping FK Veddestavallen 1
2019-08-25 18:45 IF Brommapojkarna - IFK Göteborg Grimsta IP 1
2019-08-31 15:00 Hammarby IF FF - AIK FF Årsta IP 1
2019-08-31 18:30 IFK Norrköping FK - Helsingborgs IF Östgötaporten
September
2019-09-01 13:00 Malmö FF - IK Frej Täby FK Malmö Stadionområdet plan 7
2019-09-01 13:00 Halmstads BK - Kalmar FF Halmstad Arena P2
2019-09-01 14:00 IFK Göteborg - BK Häcken Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-09-01 15:00 Djurgården - IF Brommapojkarna Hjorthagens IP 1
2019-09-01 17:00 IK Sirius FK - Bele Barkarby FF Lötens IP Konstgräs
2019-09-07 16:30 AIK FF - Malmö FF Skytteholms IP 1
2019-09-08 12:00 IF Brommapojkarna - Halmstads BK Grimsta IP 1
2019-09-08 13:00 BK Häcken - Djurgården Bravida Arena
2019-09-08 14:00 Helsingborgs IF - Bele Barkarby FF Olympiafältet Plan 6
2019-09-08 14:00 IFK Göteborg - IK Sirius FK Kviberg 5 konstgräs
2019-09-08 16:00 Kalmar FF - Hammarby IF FF Gasten IP
2019-09-08 16:00 IK Frej Täby FK - IFK Norrköping FK Vikingavallen/Täby IP 1
2019-09-14 12:00 Hammarby IF FF - IF Brommapojkarna Hammarby IP 1
2019-09-14 12:30 IFK Norrköping FK - AIK FF Östgötaporten
2019-09-15 13:00 Halmstads BK - BK Häcken Halmstad Arena Klaraplanen
2019-09-15 14:00 Malmö FF - Kalmar FF Malmö Stadionområdet plan 7
2019-09-15 15:00 Djurgården - IFK Göteborg Hjorthagens IP 1
2019-09-15 17:00 Bele Barkarby FF - IK Frej Täby FK Strömvallen 1
2019-09-18 19:00 Helsingborgs IF - Halmstads BK Olympiafältet Plan 7 Konstgräs
2019-09-20 16:30 IF Brommapojkarna - Malmö FF Grimsta IP 1
2019-09-21 11:30 AIK FF - Bele Barkarby FF Skytteholms IP 1
2019-09-21 16:00 IK Frej Täby FK - Helsingborgs IF Vikingavallen/Täby IP 1
2019-09-22 13:00 Kalmar FF - IFK Norrköping FK Gasten IP
2019-09-22 13:00 IFK Göteborg - Halmstads BK Kviberg 5 konstgräs
2019-09-22 14:00 BK Häcken - Hammarby IF FF Gothia Park konstgräs
2019-09-22 15:00 Djurgården - IK Sirius FK Hjorthagens IP 1
2019-09-28 11:30 IFK Norrköping FK - IF Brommapojkarna Östgötaporten
2019-09-28 16:30 Hammarby IF FF - IFK Göteborg Hammarby IP 1
2019-09-29 11:30 Halmstads BK - Djurgården Halmstad Arena P2
2019-09-29 14:00 Helsingborgs IF - AIK FF Olympiafältet Plan 8
2019-09-29 14:00 Malmö FF - BK Häcken Malmö Stadionområdet Plan 9 konstgräs
2019-09-29 14:00 IK Sirius FK - IK Frej Täby FK Bälinge IP Konstgräs
2019-09-29 14:30 Bele Barkarby FF - Kalmar FF Strömvallen 1
Oktober
2019-10-05 13:00 AIK FF - IK Frej Täby FK Skytteholms IP 1
2019-10-05 15:00 Halmstads BK - IK Sirius FK Halmstad Arena P2
2019-10-05 16:00 Kalmar FF - Helsingborgs IF Gasten IP
2019-10-06 13:00 IF Brommapojkarna - Bele Barkarby FF Grimsta IP 1
2019-10-06 14:00 BK Häcken - IFK Norrköping FK Gothia Park konstgräs
2019-10-06 15:00 Djurgården - Hammarby IF FF Hjorthagens IP 1
2019-10-07 19:00 IFK Göteborg - Malmö FF Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-10-12 14:00 Helsingborgs IF - IF Brommapojkarna Olympiafältet Plan 6
2019-10-12 14:00 IFK Norrköping FK - IFK Göteborg Östgötaporten
2019-10-12 17:00 Hammarby IF FF - Halmstads BK Hammarby IP 1
2019-10-13 IK Frej Täby FK - Kalmar FF Vikingavallen/Täby IP 1
2019-10-13 13:00 Malmö FF - Djurgården Malmö Stadionområdet Plan 9 konstgräs
2019-10-13 14:00 IK Sirius FK - AIK FF Lötens IP Konstgräs
2019-10-13 16:30 Bele Barkarby FF - BK Häcken Strömvallen 1
2019-10-20 14:00 Kalmar FF - AIK FF Gasten IP
2019-10-20 14:00 Hammarby IF FF - IK Sirius FK Årsta IP Konstgräs
2019-10-20 14:00 Halmstads BK - Malmö FF Halmstad Arena P6
2019-10-20 14:00 Djurgården - IFK Norrköping FK Hjorthagens IP 1
2019-10-20 14:00 IFK Göteborg - Bele Barkarby FF Kviberg 5 konstgräs
2019-10-20 14:00 BK Häcken - Helsingborgs IF Bravida Arena
2019-10-20 14:00 IF Brommapojkarna - IK Frej Täby FK Grimsta IP 1