Matcher idag - Västergötlands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Landskamper 2021-09-26
Tid Match Resultat Anläggning
P15 Landskamp
13:00 Sverige - Norge 2 - 1 Brastad Arena
P17 EM-kval 1 2021
12:00 Tjeckien - Litauen 4 - 0 Arkadija-stadion

Hela landskampsprogrammet

Matcher 2021-09-26
Tid Match Resultat Anläggning
Div 1 Norra Götaland, dam 2021
14:00 Trollhättans FK - IK Gauthiod 1 - 3 Stavrelunds IP A-plan
P19 Div.1 2021 - Region 2
14:00 FC Trollhättan - Qviding FIF 3 - 5 Edsborgs IP B-plan
17:00 IFK Skövde FK - Skene IF 2 - 3 Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
P17 Div.1 2021 - Region 2
13:30 Norrby IF - Gerdskens BK 2 - 0 Ramnavallen konstgräs
P16 Nationell Grupp 2
14:30 Kinna IF - Varbergs BoIS FC Inst. Kunskapens Hus, konstgräs
P16 Nationell Grupp 3
00:00 Vänersborgs FK - Vänersborgs IF Inst. Vänersvallen Syd
P16 Nationell B2
16:00 Kinna IF - Varbergs BoIS FC 2 - 4 Kunskapens Hus, konstgräs
P16 Nationell B3
17:00 Vänersborgs IF - GAIS 2 - 2 Vänersvallen Nord konstgräs
Svenska Spel F19 Södra 2021
15:00 Lidköpings FK - Eskilstuna United DFF 1 - 4 Lockörns IP A
Utv B Gislaved
17:00 Sjötofta IF - Smålandstenar GoIF OW (0 - 3) Sjövalla
Herrar, Div 4 Norra
15:00 Sils IF - Skara FC 0 - 1 Silbohof A-plan
16:00 Ardala GoIF - Vara SK 2 - 1 Ardala IP A
16:00 Främmestads IK - Ekedalens SK 2 - 4 Bergevi IP A-plan
16:00 IFK Mariestad - Nossebro IF 4 - 0 Lekevi IP A-plan
17:00 Vinninga AIF - Ulvåkers IF 3 - 1 Lindvallen A
Herrar, Div 5 Östra
16:00 Jula BK - Kinne-Vedums IF 3 - 3 Ullervads IP A-plan
16:00 Korsberga IF - Skultorps IF 1 - 5 Kullaborg, A-plan
16:00 Mariestads BK - Tibro AIK FK 5 - 2 Vänershofs IP A
17:00 Varnhem/Lundsbrunn - Hova/Weimer Lyrestad 1 - 2 Varnhems IP
Herrar, Div 5 Mellersta
15:00 Tvärred-Vegby FC - Säven/Hol 3 - 2 Bergavallen A-plan
16:00 Grolanda/Floby - Tomtens IF 7 - 0 Ekvallen A
16:00 Valtorps IF - Herrljunga SK FK 2 - 0 Brovalla A
16:00 Äspereds IF - Östadkulle SK 1 - 1 Lundavallen A
Herrar, Div 6 Mariestad
12:00 BK Trix - Björsäters IF 3 - 0 Molidens IP
12:00 Gullspångs IF - Mölltorp-Breviks AIF 0 - 1 Gullmovallen A-plan
12:00 Tidavads IF - Torsö BIF 2 - 4 Skogsbovallen A-plan
Herrar, Div 6 Vara
12:00 Alvhems IK - Åsaka SK 1 - 4 Gläntevi
12:00 Arentorp/Helås FK - Stora Mellby SK 4 - 1 Kedumsvallen A
12:00 Levene-Skogslunds IF - Elmer-Fåglum FK 6 - 2 Björkevi A
12:00 Sollebrunns AIK - Lödöse Nygård IK 1 - 12 Nya Bjärkevi Konstgräs
12:00 Tråvad/Larv - Trollhättans FF 2 - 1 Ängevi A
12:00 Vedums AIS - Hjärtums IS 1 - 3 Nordvalla A-plan
Herrar, Div 6 Ulricehamn
12:00 Hössna/Timmele - Dannike IK 3 - 7 Granvalla A
12:00 Länghems IF - Södra Vings IF 3 - 2 Ingsvallen A-plan
12:00 Marbäcks IF - Tranemo IF 0 - 4 Bäckavallen A
12:00 Månstads IF - Ljungsarps IF 2 - 1 Idrottsparken, Månstad A-plan
12:00 Rångedala IK - Redvägs FK 7 - 1 Furuvi A
12:00 Sjötofta IF - Svenljunga IK 9 - 0 Sjövalla A-plan
Herrar, Utveckling A Östra
11:00 Fröjereds IF - Fagersanna IF 0 - 3 Fröjevi A
Herrar, Utveckling B Skövde
18:00 Skövde AIK C - Vretens BK 4 - 1 Lillegårdens IP, A-plan
Herrar, Utveckling B Vara
11:00 Edsvära-Norra Vånga FF - Jung-Kvänum 10 IF 6 - 1 Edsvallen A
Herrar, Utveckling B Trollhättan
12:00 Vänersborgs FK C - Vänersborgs IF C 4 - 13 Vänersvallen Syd
Herrar, Utveckling B Borås
19:00 Kronängs IF B - Byttorps IF U2 5 - 1 Kronäng Arena konstgräs 1
Herrar, P 35 Västergötland
12:00 Södra Vings IF - Forsviks IF WO (3 - 0) Slottsvallen
Damer, Div 3 Östra
15:00 Falköpings KIK U - Levene-Skogslunds IF 5 - 0 Odenplan A-plan
15:00 Skultorps IF U - Töreboda IK 1 - 4 Orkanvallen A
16:00 IK Friscopojkarna U - Våmbs IF 0 - 0 Katebovallen A
16:00 Jung-Kvänum 10 IF - Ulvåkers IF 2 - 1 Jungavallen 1
Damer, Div 3 Västra
15:00 Skoftebyns IF U - Bergdalens IK U 2 - 0 Nysätra IP
17:00 IFK Örby U - Brämhults IK 1 - 2 Örby IP B konstgräs
Damer, Div 4 Norra
12:00 Götene FK U - Mariestads BoIS FF U (9:9) 4 - 1 Sörbovallen
12:00 Moholms SK (9:9) - Jula BK 4 - 2 Mogårdsvallen A-plan
12:00 Skövde KIK - Sils IF U 4 - 2 Lillegårdens IP, A-plan
12:00 Ulvåkers IF U - IF Tymer (9:9) WO (3 - 0) Åbrovallen A
Damer, Div 4 Västra
12:00 Sjuntorps IF (9:9) - Vänersborgs FK U OW (0 - 3) Sjuntorpsvallen A
12:00 Skepplanda BTK U (9:9) - Göta/Edet (9:9) 13 - 1 Forsvallen A-plan
12:00 Trollhättans BoIS - Vänersborgs IF U 2 - 3 Torsbovallen A-plan
12:00 Trollhättans IF (9:9) - Östadkulle/Södra Härene 0 - 0 Skogshöjden A-plan
Damer, Utveckling Västergötland
11:00 Vinninga AIF (9:9) - Toarpsalliansen 8 - 1 Lindvallen A
Damer, F 30 Västergötland
17:00 Borgstena IF - Skoftebyns IF 2 - 2 Nosseborg
Division 1 19+ Pojk Västergötland
11:00 Wargöns IK - IFK Falköping FF 3 - 7 Hallevi IP, Wargön C konstgräs
13:00 Vänersborgs IF - Mariedals IK 6 - 2 Vänersvallen Nord konstgräs
15:00 Trollhättan BoIS - Vänersborgs FK 0 - 3 Torsbovallen A-plan
Division 2 Mellersta Pojk Västergötland
11:00 Norrby IF - Halvorstorps IS 2 - 0 Ramnavallen konstgräs
16:00 Kinna IF - Vara SK 5 - 0 Viskavallen A
Division 2 Södra Pojk Västergötland
11:00 Bollebygd/Hestrafors/Töllsjö - Dardania IF 3 - 7 Björnskogsvallen
11:00 Somali FF - Brämhults IK 1 - 7 Ryda Sportfält A
Division 3 U16 Pojk Västergötland
11:00 Holmalunds IF - IF Elfsborg 3 - 3 Brogårdsvallen A-plan
19:00 IFK Falköping FF - Tidaholms GoIF 2 - 4 Dotorpsplan A
Division 4 Norra Pojk Västergötland
11:00 Herrljunga SK FK - Gauthiod/LeveneSkogslund 7 - 2 Skoghälla A
11:00 Saleby/Trässber/N.Härene - Töreboda IK 4 - 6 Trässbergsvallen A
19:00 Skara FC - Essungaalliansen WO (3 - 0) Sparbanken Arena F
Division 4 Östra Pojk Västergötland
11:00 Våmbs IF - Ulvåkers IF 5 - 1 Claesborgs A-plan
11:00 Värsås/Vreten - Timmele GoIF 4 - 6 Värsås IP B-plan
19:00 Ulricehamns IFK - Vårgårda IK 1 - 8 Lassalyckan A-plan konstgräs
Division 4 Södra Pojk Västergötland
11:00 Fristad/Sparsör/Borgstena - Dalsjöfors GoIF 1 - 2 Hedens IP A-plan
11:00 Sätila/Ubbhult/Hyssna/Hällingsjö (9:9) - Mariedals IK 3 - 5 Ekäng A
Division 5 U15 Norra Pojk Västergötland
14:00 Skövde AIK Röd - IFK Mariestad 6 - 3 Lillegårdens IP, A-plan
16:00 IFK Uddevalla - Holmalunds IF 6 - 1 Kamratgården
16:45 IFK Falköping FF - Alingsås IF FF 3 - 3 Dotorpsplan A
Division 5 U15 Södra Pojk Västergötland
18:00 Sandared/Sjömarken - Gånghester/Målsryd 1 - 5 Sandevi B konstgräs
Division 5 Trollhättan Pojk
15:30 Vänersborgs FK - Skepplanda/LödöseNygård 3 - 0 Vänersvallen Syd
17:00 Stenungsunds IF - Trollhättans BoIS 1 - 3 Bästkustställningar Arena
17:15 Skoftebyns IF Svart - Gerdskens BK 0 - 6 Nysätra IP
Division 5 Borås Pojk
16:45 Hemsjö IF - IF Elfsborg Svart 7 - 4 Byvallen A-plan
Division 5 Svenljunga Pojk
12:00 Vegby/Tvärred/Gällstad - Fritsla IF (9:9) 3 - 2 Bergavallen A-plan
15:00 Dalsjöfors GoIF - Horred/Kung Karl 2 - 0 Gårdavallen A-plan
16:00 Länghem/Månstad - Rävlanda AIS 3 - 3 Ingsvallen A-plan
17:00 Skene IF - Somali FF 0 - 6 Vävarevallen A-plan
Division 6 Norra Pojk Västergötland
11:00 IFK Falköping FF - IFK Skövde FK Blå 4 - 5 Dotorpsplan B
13:30 Örslösa-Söne IK - Jula/Mariestads BK 3 - 0 Sönevallen
17:00 Tidaholms GoIF - Skara FC 1 - 2 Ulvesborg B-plan
Division 6 Skövde Pojk
11:00 Fagersanna IF - Skövde AIK Vit 3 - 14 Fagervi IP B-plan
14:00 Vinninga AIF - Stenstorps IF 3 - 1 Lindvallen C1
16:00 IFK Skövde FK Vit - IFK Mariestad Blå 0 - 5 Lillegårdens IP, E-plan
16:00 Töreboda IK - Ulvåkers IF 0 - 3 Töreshov A-plan
17:30 Sils IF Röd - Våmbs IF 0 - 0 Silbohof
Division 6 Vara Pojk
19:15 Skoftebyns IF Svart - Wargöns IK Vit 4 - 2 Nysätra IP
Division 6 Västra/Uddevalla Pojk
14:00 IK Oddevold - Kungshamns IF 10 - 4 Thordengården
Division 6 Södra Pojk Västergötland
14:00 Sätila/Ubbhult/Hyssna - IF Elfsborg 6 - 9 Ekäng A
17:00 Bergdalens IK - Fristad/Sparsör/Borgstena 3 - 1 Björkängsvallen, Borås
Division 7 Skara Pojk
11:00 Weimer/Hova - Mölltorp/Breviks AIF 4 - 5 Movallen A-plan
17:30 Axvalls IF - BK Trix 3 - 3 Axevalla IP, 9-manna
Division 7 Alingsås Pojk
13:30 Lerums IS - Byttorps IF Vit 0 - 0 Rydsbergsplan 1 Konstgräs
Division 7 Borås Pojk
13:00 Mariedals IK - Kronängs IF 2 - 2 Kransmossens IP A
Division 8 Norra Pojk Västergötland
11:00 Ulvåker/Väring - Skövde AIK Röd 6 - 2 Åbrovallen C
13:00 IFK Skövde FK Blå - IFK Mariestad Vit 4 - 3 Lillegårdens IP E-plan 9 mot 9
Division 8 Tibro Pojk
11:00 Axvalls IF - Tibro AIK FK 7 - 2 Axevalla IP, 9-manna
11:00 Ekedalens SK - Tomtens IF (7:7) 4 - 4 Idrottsparken, Ekedalen
Division 8 Skara Pojk
11:00 Saleby/Trässberg/N.Härene Lila - Lidköpings FK Vit 3 - 6 Bronäsvallen B
17:30 Falköpings FK - IFK Skövde FK Vit 2 - 2 Falevi
Division 8 Vara Pojk
16:30 Arentorp Helås FK - Lidköpings FK Svart 4 - 4 Kedumsvallen B
17:00 Vara SK Gul - Essungaalliansen 10 - 1 Torsvallen B-plan
Division 8 Västra Pojk Västergötland
17:00 Trollhättans BoIS - Wargöns IK 4 - 3 Torsbovallen B-plan
Division 8 Trollhättan Pojk
13:00 Alingsås IF FF Vit - Edet FK 1 - 3 Mjörnvallen, B-plan
Division 8 Alingsås Pojk
11:00 Sparsör/Fristad/Borgstena - Hemsjö IF 7 - 5 Hedens IP
17:00 Borås AIK Röd - Limmared/Tranemo 12 - 2 Bodavallen C konstgräs
Division 8 Svenljunga Pojk
12:20 Ulricehamns IFK Svart - Kinna IF Röd 1 - 5 Lassalyckan B-plan
17:30 Svenljunga IK - Hössna/Timmele 2 - 0 Högvalla IP A
Division 8 Södra Pojk Västergötland
16:00 Skene IF - Sätila SK 6 - 1 Vävarevallen
17:00 IFK Örby - Brämhults IK 0 - 1 Örby IP A
Division 9 Mariestad Pojk
16:00 Tidans IF - IFK Skövde FK Blå Vadsbovallen B-plan
Division 9 Skövde Pojk
12:30 Råda BK Vit - IFK Hjo Rådavallen
14:00 IFK Värsås - Våmbs IF Grön Värsås IP 7-manna
Division 9 Falköping Pojk
10:30 IFK Falköping FF Vit - Grolanda/Floby Dotorpsplan E
16:00 Lidköpings FK Röd - Vartofta SK Ågårdsvallen C
Division 9 Skara Pojk
13:00 IFK Skövde FK Vit - Varnhems IF Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
13:00 Lidköpings FK Svart - Skara FC Blå Ågårdsvallen C
17:45 IFK Falköping FF Blå - Falköpings FK Röd Dotorpsplan E
Division 9 Vänersborg Pojk
11:00 Trollhättans FK Röd - IK Oddevold Blå Stavrelunds IP C-plan 1
16:00 Vänersborgs IF - Halvorstorps IS Vänersvallen Lilla Vallen
17:00 IK Gauthiod - IK Oddevold Vit Lunnevi IP 7-manna
17:00 Skoftebyns IF - Vänersborgs FK Svart Almagärdet
Division 9 Alingsås Pojk
11:00 Trollhättans FK Vit - Vänersborgs FK Vit Stavrelunds IP C-plan 1
13:15 Stenkullen GoIK - Bjärke Stenkullens IP 2 KG
14:00 Sjöviks SK - Gerdskens BK Gul Sjöviks IP
Division 9 Borås Pojk
11:00 Ubbhult/Hällingsjö/Hyssna - Bergdalens IK Röd Ekåsvallen
12:00 Skene IF Svart - Brämhults IK Vävarevallen B-plan
13:00 IF Elfsborg - Dalsjöfors GoIF Grön Ryda Sportfält B
14:20 Ulricehamns IFK Blå - Alingsås IF FF Vit Lassalyckan C-plan
17:00 Herrljunga/Frisco Röd - Fritsla IF Skoghälla B
17:00 Sjömarkens IF - Byttorps IF Grön Idrottsgården Konstgräsplan
Division 9 Ulricehamn Pojk
11:30 Dalsjöfors GoIF Svart - Byttorps IF Vit Dalsjöhov
15:00 Svenljunga IK - Skene IF Vit Högvalla IP Mellanplan
Division 10 Mariestad Pojk
11:00 Tibro AIK FK - Gullspångs IF Sportparken B
12:00 Mariestads BK - Norra Fågelås IF Vänershofs IP B
Division 10 Trollhättan Pojk
11:00 Sjuntorp/Upphärad/Trollhättans IF - Skoftebyns IF Svart Sjuntorpsvallen B
13:00 Trollhättans BoIS Röd - Edet FK Gul Torsbovallen Konstgräs
16:00 Wargöns IK - Skoftebyns IF Vit Hallevi IP, Wargön B-plan
Division 10 Borås Pojk
11:00 Byttorps IF Svart - Borås GIF Byttorps IP A Konstgräs
12:00 Rydboholms SK - Bergdalens IK Sven Erikssonsvallen
14:00 Hestrafors/Bollebygd Grön - Bergdalens IK Bollevi C
16:00 Hestrafors/Bollebygd Vit - Brämhults IK Bollevi C
Division 10 Ulricehamn Pojk
12:30 Hillared/Sexdrega - Fristads GoIF Vit Ängagärdet C
15:00 Byttorps IF Vit - Tvärred/Vegby Byttorps IP B
Division 11 Mariestad Pojk
11:00 Skultorps IF Svart - IFK Hjo Vit Orkanvallen C
12:00 Mariestads BK Blå - IFK Skövde FK Blå Vänershofs IP B
14:30 Skövde AIK Vit - Tymer/Lerdala Lillegårdens IP, 7 mot 7
Division 11 Tibro Pojk
16:00 Tidaholms GoIF - Fagersanna IF Ulvesborg C1
Division 11 Skövde Pojk
11:00 Skara FC Blå - Våmbs IF Grön Sparbanken Arena C
13:00 Lidköpings FK Svart - IFK Mariestad Blå Ågårdsvallen G
14:30 Skövde AIK Röd - Ulvåkers IF Svart Lillegårdens IP, 7 mot 7
Division 11 Falköping Pojk
11:00 Grolanda/Floby - IFK Skövde FK Vit Inst. Ekvallen C, Hasselbacksplan
11:00 Kinnarp-Slutarps IF - Stenstorps IF Tångavallen B
12:30 Råda BK Svart - Vartofta SK Rådavallen
17:00 Skara FC Svart - IFK Falköping FF Blå Sparbanken Arena C
Division 11 Lidköping Pojk
10:00 Råda BK Grön - Emtunga/Tråvad/Larv Rådavallen
11:00 Mellby IK - FC Corner Mellbyvallen C
Division 11 Trollhättan Pojk
13:00 Trollhättans BoIS Röd - Wargöns IK Torsbovallen 4
15:00 Skoftebyns IF - Edet FK Almagärdet
Division 11 Alingsås Pojk
11:00 Sävens BK - Stenkullen GoIK Sävevallen C-plan
18:00 Hemsjö IF - Östadkulle SK Byvallen B-plan
Division 11 Borås Pojk
10:00 Alingsås IF FF Vit - Gerdskens BK Svart Mjörnvallen, B-plan
16:00 Sandareds IF - IFK Örby Sandevi B-plan
16:00 Ulricehamns IFK Svart - Fristads GoIF Lassalyckan C-plan
17:00 Kronängs IF Vit - Kinna IF Röd Kronäng Arena
Division 11 Mark Pojk
13:30 Sätila SK - Sandhult/Bredared Lygnevi B
15:00 Kinna IF Blå - Rydboholms SK Viskavallen Pruhultsplanen B
16:00 Högvads BK - Hyssna IF Hallevi, Mjöbäck 7 mot 7
Division 11 Ulricehamn Pojk
11:00 Äspereds IF - Gällstads FK Lundavallen
13:00 Dalsjöfors GoIF - Ulricehamns IFK Blå Dalsjöhov
14:20 Ulricehamns IFK Vit - Kinna IF Vit Lassalyckan C-plan
15:00 Mariedals IK - Timmele GoIF Kransmossens IP A
17:00 Tranemo IF - Brämhults IK Tranehov C
Division 12 Trollhättan Pojk
10:00 Skepplanda BTK Gul - Vänersborgs IF Blå Forsvallen 7-manna
11:00 Lödöse Nygård IK - Skepplanda BTK Svart Tingevi
11:00 Sjuntorp/Upphärad - IFK Trollhättan Blå Lindåsvallen B
13:30 Vänersborgs IF Röd - Halvorstorps IS Boteredsvallen
Division 12 Borås Pojk
11:00 Brämhults IK - Vårgårda IK Vit Brämhults IP C
17:00 Mariedals IK - Borås AIK Kransmossens IP A
Division 12 Kinna Pojk
11:00 Rävlanda AIS - Skene IF Bråtaredsvallen 11
15:00 Ubbhult/Hällingsjö - Hestrafors/Bollebygd Björkängsvallen 1 Gräs
17:00 Fritsla IF - Sandareds IF Grön Kungaberg
Division 13 Mariestad Pojk
10:00 Gullspångs IF - Hova IF Gullmovallen D-plan
10:00 Mariestads BK Blå - IFK Skövde FK Blå Vänershofs IP B
11:00 Tidans IF - BK Trix Vadsbovallen B-plan
16:00 Skövde AIK Röd - Töreboda IK Röd Lillegårdens IP, 7 mot 7
Division 13 Tibro Pojk
10:00 Ulvåkers IF - Skövde AIK Vitröd Åbrovallen 7-manna
14:00 Våmbs IF Vit - Töreboda IK Vit Claesborgs B-plan
Division 13 Skövde Pojk
13:30 Skultorps IF Gul - Råda BK Grön Orkanvallen C
16:00 Skövde AIK Vit - Våmbs IF Grön Lillegårdens IP, 7 mot 7
Division 13 Tidaholm Pojk
15:00 Åsarp-Trädet FK - IFK Hjo Blå Åsarps IP
16:00 Tidaholms GoIF - IFK Tidaholm Blå Ulvesborg C1
Division 13 Skara Pojk
11:00 Grolanda/Floby - IFK Falköping FF Björkåsen C
15:30 Råda BK Vit - Ardala GoIF Rådavallen
16:00 Emtunga/Tråvad/Larv - Skara FC Vit Hedensborg A
17:30 Falköpings FK Svart - Jung-Kvänum/Edsvära-N.Vånga Ållevi
Division 13 Lidköping Pojk
10:00 Lidköpings FK Svart - FC Corner Ågårdsvallen H
11:00 Örslösa-Söne IK - Skara FC Blå Örslösa IP Lilla plan
16:00 Levene/Skogslunds IF - Kållandsö GoIF Åsavallen B
Division 13 Vänersborg Pojk
17:00 Trollhättans BoIS Röd - Trollhättans FK Röd Torsbovallen Konstgräs
17:00 Åsaka SK - Vänersborgs FK Åsevi U
Division 13 Trollhättan Pojk
10:00 Göta BK - Trollhättans IF Svart
Division 13 Alingsås Pojk
10:30 Lerums IS - Gerdskens BK Svart Hulan 11
11:00 Bjärke - Holmalunds IF Nya Bjärkevi
15:00 Alingsås IF FF Grön - Essungaalliansen Svart Mjörnvallen, B-plan
17:00 Östadkulle SK - Sjöviks SK Lenavallen D-plan
Division 13 Vårgårda Pojk
10:30 Alingsås IF FF Vit - IF Elfsborg Mjörnvallen, C-plan
11:00 Byttorps IF Grön - Bergdalens IK Röd Byttorps IP C
11:50 Gerdskens BK Gul - Vårgårda IK Röd Gerdskenvallen A-plan
12:00 Fristads GoIF Grön - Sparsörs AIK Hedens IP
Division 13 Borås Pojk
12:30 Ulricehamns IFK Blå - Byttorps IF Svart Lassalyckan C-plan
14:00 Brämhults IK - Borås AIK Brämhults IP C
14:00 Fristads GoIF Vit - Bergdalens IK Svart Hedens IP
14:00 Sandhult/Bredared - Kronängs IF Svart Thåängen
14:00 Sjömarkens IF - Alingsås IF FF Svart Idrottsgården Konstgräsplan
Division 13 Mark Pojk
15:00 Skene IF - IF Olsfors Vävarevallen B-plan
15:00 Sätila SK - Västra Mark Lygnevi B
Division 13 Svenljunga Pojk
10:50 Ulricehamns IFK Vit - Timmele/Hössna Lassalyckan C-plan
Division 13 Ulricehamn Pojk
11:00 Gånghester/Målsryd - Kronängs IF Vit Engvallen, Gånghester
12:00 Rydboholms SK - Bergdalens IK Vit Sven Erikssonsvallen
12:30 Ulricehamns IFK Röd - Tranemo IF Röd Lassalyckan C-plan
13:00 Mariedals IK - Byttorps IF Vit Kransmossens IP D
Division 15 Västergötland Pojk
00:00 Vinninga AIF - Vara SK Gul Lindvallen D1
10:00 Fritsla IF - Skene IF Kungaberg
10:00 Järpås IS - Vedums AIS Röd Järpåsvallen B-plan
10:30 Horreds IF - Hyssna IF Eksätersvallen
10:30 Våmbs IF Vit - Ulvåkers IF Röd Claesborgs Nedre Plan
11:00 Alingsås IF FF Vit - Holmalunds IF Röd Mjörnvallen, C-plan
11:00 Ardala GoIF - Råda BK Grön Ardala IP
11:00 Borås GIF - Sjömarkens IF Sjöbo Arena
11:00 Gerdskens BK Gul - Hemsjö IF Gul Gerdskenvallen C-plan
11:00 Hössna IF - Sexdrega IF Granvalla 5mot5
11:00 IFK Tidaholm Blå - Skövde AIK Röd Tidavallen D-plan
11:00 IFK Tidaholm Vit - Skövde AIK Vit Tidavallen D-plan
11:00 Norra Fågelås IF - Moholm/Tidan Landbyvallen
11:00 Skara FC Vit - Våmbs IF Svart Sparbanken Arena Trekanten 1
11:00 Sparsörs AIK Svart - Bergdalens IK Trollevi B
11:00 Sävens BK - Holmalunds IF Vit Sävevallen
12:00 Alingsås IF FF Grön - Brämhults IK Gul Mjörnvallen, C-plan
12:00 Alingsås IF FF Svart - Brämhults IK Svart Mjörnvallen, C-plan
12:00 Gerdskens BK Svart - Hemsjö IF Svart Gerdskenvallen C-plan
12:00 Gerdskens BK Vit - Hemsjö IF Vit Gerdskenvallen C-plan
12:00 IFK Värsås - IFK Hjo Blå Värsås IP
12:30 Brämhults IK Vit - Södra Vings IF Röd Brämhults IP
12:30 Västra Mark - Hestrafors/Bollebygd Vit Kajbergsvallen
13:00 Byttorps IF Grön - Dalsjöfors GoIF Grön Byttorps IP
13:00 Skara FC Blå - Våmbs IF Grön Sparbanken Arena Trekanten 1
13:00 Skepplanda BTK - Lödöse Nygård IK Forsvallen
14:00 Mellby IK - Vedums AIS Blå Mellbyvallen
14:00 Vara SK Svart - Lidköpings FK Vit Torsvallen E-plan
15:00 Byttorps IF Vit - Dalsjöfors GoIF Svart Byttorps IP
15:00 Fristads GoIF Grön - Södra Vings IF Svart Hedens IP
15:00 IFK Skövde FK Blå - Skövde AIK Rödvit Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
15:00 IFK Skövde FK Blåvit - Igelstorps IK Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
15:30 Tranemo IF - Ulricehamns IFK Blå Tranehov
16:00 Dalstorps IF - Ulricehamns IFK Svart Dalshov B-plan
16:00 Fristads GoIF Vit - Rydboholms SK Hedens IP
17:00 Hillareds IF - Dalsjöfors GoIF Vit Hillevi
17:00 Jung Kvänum/Edsvära N.Vånga - Råda BK Gul Nya IP Kvänum
Division 16 Västergötland Pojk
00:00 Dalstorps IF - Ulricehamns IFK Blåsvart Dalshov B-plan
00:00 Elmer-Fåglum FK - Skepplanda BTK Holmavallen 2
00:00 Lödöse Nygård IK - Långareds BoIS Alevi
10:30 Brämhults IK Svart - Bollebygd/Hestrafors Blå Brämhults IP
10:30 Brämhults IK Vit - Rydboholms SK Brämhults IP
11:00 IFK Hjo Blå - Skövde AIK Röd Guldkroksvallen Hockeyplan
11:00 IFK Hjo Vit - Skövde AIK Vit Guldkroksvallen Hockeyplan
11:00 IFK Tidaholm Blå - Skövde AIK Vitröd Tidavallen D-plan
11:00 Nossebro IF - Råda BK Svart Brovallen
11:00 Skövde AIK Rödvit - Tibro AIK FK Svart Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
11:00 Tidavads IF - Våmbs IF Vit Skogsbovallen B-plan
11:30 Skene IF - Rävlanda AIS Vävarevallen
11:30 Tranemo IF - Timmele GoIF Vit Tranehov
12:00 IK Gauthiod Blå - Lidköpings FK Svart Lunnevi IP 5-manna (Norr/Söder)
12:00 IK Gauthiod Röd - Lidköpings FK Svartröd Lunnevi IP 5-manna (Norr/Söder)
12:00 Limmareds IF - Timmele GoIF Röd Glasvallen B-plan
14:00 Arentorp Helås FK - Kållandsö GoIF Kedumsvallen C
14:00 Gerdskens BK Svart - Holmalunds IF Alingsås Gerdskenvallen C-plan
14:00 Västra Mark - Svansjö Kajbergsvallen
14:15 Ulvåkers IF Svart - Stenstorps IF Åbrovallen
14:15 Ulvåkers IF Vit - Tymer/Lerdala Åbrovallen
15:00 Borås GIF - Bergdalens IK Svart Sjöbo Arena
15:00 Gerdskens BK Gul - Östadkulle SK Gerdskenvallen C-plan
15:00 Kinna IF - Högvads BK Viskavallen B
15:00 Sparsörs AIK - Byttorps IF Vit Trollevi B
15:15 Ulvåkers IF Röd - Våmbs IF Svart Åbrovallen
16:00 Hillareds IF - Ulricehamns IFK Svart Hillevi
16:00 Sandhults SK - Dalsjöfors GoIF Vit Thåängen
Division 1 18+ Flick Västergötland
19:00 Ulricehamns IFK - Alingsås KIK 2 - 2 Lassalyckan A-plan konstgräs
Division 2 Norra Flick Västergötland
11:00 Mariestads BoIS FF - Ulvåkers IF 0 - 4 Lekevi IP Övre-plan
11:00 Skövde KIK - Levene-Skogslund/Järpås 6 - 0 Lillegårdens IP, B-plan
19:00 Skara FC - Råda BK 2 - 1 Sparbanken Arena B
Division 2 Södra Flick Västergötland
12:00 Kinna IF - Vänersborgs IF 0 - 5 Kunskapens Hus, konstgräs
19:00 Bollebygd/Hestrafors - Sjömarken/Sandared 2 - 2 Eriksdalsparken konstgräs, Olsfors
Flickor 15 år Regional
16:00 Askims IK - Kullavik IF 5 - 2 Kobbegården 1 Konstgräs
16:30 IFK Göteborg - Onsala BK 15 - 1 Kviberg 2 konstgräs
Division 3 Norra Flick Västergötland
13:00 Alingsås KIK Blå - Våmbs IF 1 - 4 Noltorpsvallen A
16:00 Vara SK - Fagersanna IF 6 - 0 Torsvallen A-plan
Division 3 Västra Flick Västergötland
14:00 IFK Valla - Hemsjö/Tollered/Mjörn 1 - 2 Sparbanksvallen
Division 3 Södra Flick Västergötland
14:30 Brämhults IK (9:9) - Svenljunga/Sexdrega (9:9) 0 - 4 Brämhults IP A
15:00 Fristad/Sparsör/Borgstena - Bergdalens IK 2 - 1 Nosseborg A
15:00 Öxnevalla/Svansjö (9:9) - Byttorps IF (9:9) 2 - 16 Hedevallen
17:00 Toarpsalliansen G - Timmele GoIF 3 - 0 Gårdavallen A-plan
Division 4 Tibro Flick
11:00 Mariestads BoIS FF - Gullspångs IF 9 - 1 Lekevi IP Nedre-plan
Division 4 Skara Flick
16:45 Falköpings KIK Röd - Råda BK Vit 3 - 2 Dotorpsplan B
17:00 Kinnarp-Slutarp/Vartofta - Skara FC 3 - 0 Tångavallen
Division 4 Uddevalla Flick
18:00 Edet FK - Halvorstorp/Trollhättans FK 0 - 3 Strömsvallen A1
18:00 Orust FC - Skärhamns IK 3 - 1 Tavlebordsvallen konstgräs
Division 4 Vårgårda Flick
17:00 Sollebrunns AIK - Vårgårda IK 7 - 1 Nya Bjärkevi
Division 4 Borås Flick
14:20 Ulricehamns IFK Blå - Limmareds IF Svart 0 - 6 Lassalyckan B-plan
15:00 Kronängs IF - Sjömarkens/Sandared 1 - 3 Kronäng Arena
15:00 Sätila/Ubbhult/Hyssna/Hällingsjö - Toarpsalliansen Orange 1 - 4 Björkängsvallen 1 Gräs
Division 5 Tibro Flick
17:00 Jula/Mariestad - Tidaholms GoIF 1 - 6 Ullervads IP
Division 5 Skara Flick
14:45 Falköpings KIK - Saleby/Trässberg/N.Härene 2 - 6 Dotorpsplan B
15:00 Halvorstorp/Trollhättans FK Mörkgrå - Råda BK 8 - 1 Halvorstorps IP B-plan
17:00 Skultorps IF Svart - Mellby IK 4 - 3 Orkanvallen B
Division 5 Vara Flick
11:00 Vara SK - Lidköpings FK Svart 2 - 2 Torsvallen B-plan
17:00 Vänersborgs IF - IK Gauthiod 2 - 0 Boteredsvallen
Division 5 Borås Flick
15:00 Toarpsalliansen Svart - Kronängs IF 5 - 2 Dalsjöhov naturgräs
16:00 Fristad/Sparsör/Borgstena Grön - Borås GIF 2 - 4 Hedens IP
16:20 Ulricehamns IFK - Brämhults IK 9 - 0 Lassalyckan B-plan
Division 5 Svenljunga Flick
14:00 Rydboholms SK - IFK Örby 2 - 1 Sven Erikssonsvallen
Division 6 Skara Flick
10:00 Ulvåkers IF Svart - Varnhem/Axvall Åbrovallen 7-manna
11:00 Falköpings KIK Vit - Grolanda/Floby Dotorpsplan E
Division 6 Lidköping Flick
10:00 Lidköpings FK - Örslösa-Söne IK Ågårdsvallen C
10:00 Råda BK Vit - Levene/Skogslunds IF Rådavallen
10:00 Vinninga AIF - Sils IF Lindvallen C2
Division 6 Trollhättan Flick
11:00 IFK Trollhättan - Vallens IF Kamratgårdens IP C-plan
11:00 Trollhättans BoIS - Åsaka SK Torsbovallen 4
15:00 Lödöse Nygård IK - Edet FK Alevi
Division 6 Alingsås Flick
17:00 Herrljunga/Frisco - Alingsås KIK Vit Katebovallen C
17:30 Skogsbygdens IF - Långareds BoIS Skogsbygdens IP 2
Division 6 Mark Flick
13:00 Bollebygd/Hestrafors - Sandareds IF Björnskogsvallen, 7-manna
14:00 Sexdrega/Svenljunga - Ubbhult/Hällingsjö/Hyssna Ängagärdet C
15:00 Skene IF - Fristads GoIF Vävarevallen B-plan
Division 6 Ulricehamn Flick
12:30 Ulricehamns IFK Blå - Redvägs FK Inst. Lassalyckan C-plan
13:15 Dalsjöfors GoIF - Borås AIK Dalsjöhov
15:00 Mariedals IK - Limmared/Länghem Kransmossens IP D
16:00 Fristads GoIF Grön - Ulricehamns IFK Svart Hedens IP Konstgräs
16:00 Grönahögs IK - Bergdalens IK Sjöplan
Division 7 Skövde Flick
16:00 Falköpings KIK Röd - IFK Värsås Dotorpsplan E
Division 7 Falköping Flick
14:00 Kinnarp-Slutarps IF - Skultorps IF Svart Tångavallen B
16:00 Axvall/Varnhem - Skara FC Vit Axevalla IP, 7-manna
Division 7 Lidköping Flick
11:00 Saleby/Trässberg/N.Härene - Råda BK Bronäsvallen C
14:00 Vinninga AIF - Sils IF Lindvallen C2
Division 7 Vara Flick
11:00 JungKvänum/EdsväraN.Vånga - Alingsås KIK Blå Nya IP C
11:00 Vara SK - Vänersborgs IF Blå Torsvallen D-plan
16:00 Trollhättans FK/Halvorstorp Mörkgrå - Arentorp Helås FK Stavrelunds IP C-plan 1
17:00 Emtunga/Tråvad/Larv - Essungaalliansen Hedensborg A
Division 7 Trollhättan Flick
13:00 Trollhättans IF - Vänersborgs IF Röd Skogshöjden Konstgräs
14:00 Upphärad/Sjuntorp - Edet FK Lindåsvallen B
14:00 Wargöns IK - Skoftebyns IF Hallevi IP, Wargön B-plan
16:00 Trollhättans FK/Halvorstorp Ljusgrå - Trollhättans BoIS Stavrelunds IP C-plan 1
Division 7 Alingsås Flick
12:30 Alingsås KIK Vit - Lerums IS Noltorpsvallen C
15:30 Hemsjö IF - Sjöviks SK Byvallen B-plan
Division 7 Borås Flick
14:00 Sandareds IF - Sätila SK Sandevi B-plan
15:00 Rävlanda AIS - Byttorps IF Bråtaredsvallen 11
Division 7 Ulricehamn Flick
17:00 Svenljunga/Högvad - Ulricehamns IFK Högvalla IP Mellanplan
Division 8 Mariestad Flick
11:00 IFK Hjo - Mariestads BoIS FF Guldkroksvallen Kommun 1
11:15 Hörnebo SK - Falköpings KIK Vit Hörnebo IP 7-manna plan
17:00 Ulvåkers IF Röd - Skövde KIK Vit Åbrovallen 7-manna
Division 8 Skövde Flick
11:30 Skövde KIK Svart - Skara FC Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
15:30 Råda BK Vit - Falköpings KIK Röd Rådavallen
15:30 Ulvåkers IF Svart - Våmbs IF Åbrovallen 7-manna
Division 8 Lidköping Flick
15:00 Nossebro IF Vit - Vinninga AIF Brovallen
16:00 Mellby IK - Lidköpings FK Mellbyvallen C
Division 8 Trollhättan Flick
10:00 Vänersborgs IF Röd - Vänersborgs IF Blå Inst. Boteredsvallen
14:00 Edet FK Röd - Edet FK Blå Strömsvallen A2
15:00 Halvorstorp/Trollhättans FK - Trollhättans IF Halvorstorps IP
Division 8 Alingsås Flick
14:00 Alingsås KIK Blåvit - Vårgårda IK Noltorpsvallen C
15:45 Skogsbygdens IF - Alingsås KIK Blå Skogsbygdens IP 2
Division 8 Borås Flick
11:45 Dalsjöfors GoIF Svart - Herrljunga/Frisco Blå Dalsjöhov
12:00 Brämhults IK Vit - Bergdalens IK Brämhults IP C
15:00 Byttorps IF - Sparsörs AIK Byttorps IP C
16:00 Ulricehamns IFK Svart - Fristads GoIF Lassalyckan C-plan
Division 8 Mark Flick
11:00 Kinna IF - Skene IF Viskavallen B
Division 8 Ulricehamn Flick
13:00 Kronängs IF - Brämhults IK Svart Kronäng Arena
15:00 Borås AIK - Dalsjöfors GoIF Grön Bodavallen C konstgräs
15:00 Tvärred/Vegby - Ulricehamns IFK Blå Sämshov B
Division 9 Västergötland Flick
09:45 Ulricehamns IFK Blå - Fristads GoIF Lassalyckan C-plan 1
09:45 Ulricehamns IFK Svart - Redvägs FK Lassalyckan C-plan 1
10:00 Råda BK Gul - Kållandsö GoIF Rådavallen
10:00 Råda BK Vit - Lidköpings FK Svart Rådavallen
10:00 Skövde KIK Vit - Tidaholms GoIF Svart Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
10:00 Skövde KIK Vitsvart - Tidaholms GoIF Vit Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
11:00 IFK Örby - Brämhults IK Örby IP D
11:30 Skene IF - Dalsjöfors GoIF Vävarevallen
12:00 Våmbs IF - Töreboda IK Claesborgs Nedre Plan
13:00 Sparsörs AIK - Alingsås KIK Vit Trollevi B
14:00 Vara SK - Lidköpings FK Röd Torsvallen E-plan
14:00 Vinninga AIF - Lidköpings FK Grön Lindvallen D1
15:00 Bollebygds SK - Sätila SK Björnskogsvallen, 5 mot 5
15:00 Hössna IF - Gånghester/Målsryd Svart Granvalla 5mot5
17:30 Stenstorps IF - Mariestads BoIS FF Sportvallen B
18:15 IK Gauthiod - Källby IF Lunnevi IP 5-manna (Norr/Söder)
Division 10 Västergötland Flick
00:00 Hörnebo SK Grön - BK Trix Vit Hörnebo IP 7-manna plan
00:00 SK Mjörn - Alingsås KIK Bodarnevallen
10:30 Elmer-Fåglum FK - Jung Kvänum/Edsvära N.Vånga Holmavallen 2
10:30 Kinna IF Röd - Brämhults IK Viskavallen B
11:00 BK Trix Svart - Tymer/Lerdala Molidens IP
11:30 Kinna IF Blå - Sandareds IF Viskavallen B
13:00 Ulvåkers IF - Hörnebo SK Vit Åbrovallen
13:30 Skövde KIK Svart - Skara FC Vit Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
13:30 Skövde KIK Svartvit - Mariestads BoIS FF Röd Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
13:30 Skövde KIK Vit - Falköpings KIK Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
15:00 IK Gauthiod - Emtunga/Tråvad/Larv Lunnevi IP 5-manna (Norr/Söder)
15:00 Skara FC Blå - Mariestads BoIS FF Vit Sparbanken Arena C
15:00 Skultorps IF Gul - Våmbs IF Orkanvallen Putteplan
Division 5 Bohuslän Pojkar 9 mot 9 2021
19:00 Trollhättans BoIS P07 - IFK Uddevalla P08 Inst. Torsbovallen Konstgräs