Stadshagens IP 1 (plan 1)

Anläggning
Stadshagens IP
Adress
Stadshagens idrottsväg, 11250 STOCKHOLM
Zon
NORDVÄST Bro-Järfälla-Sollentuna-UpplandsVäsby-Solna-Sundbyberg-Spånga-Västerort-Ekerö-Kungsholmen-Essinge
Kommun
Stockholm
Telefon
08-6185930, 070-4179346 
Plantyp
11 mot 11 
Underlag
Konstgräs 
Belysning
Ja
Storlek
105x65 m
Omklädningsrum
9 st
Dusch
Ja
Toalett
Ja
Domarrum
Ja
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps

Stadshagens IP 1

Stadshagens idrottsväg, 11250 STOCKHOLM
59.33730, 18.01866
 
Delplaner
Plannr Plantyp Underlag Belysning
11 7 mot 7 Konstgräs Ja
12 7 mot 7 Konstgräs Ja
Kommande matcher på hela anläggningen
Datum Tävling Match Plan
Röd text
= Ändrad matchtid
Februari
2020-02-27 14:00 Ligacupen P19 A1 Djurgårdens IF (P19) - Hammarby IF (P19) Stadshagens IP 1
2020-02-28 20:00 Stockholm Cup 2019/2020 B Stockholms IF Midia (6) - Rinkeby United FC (4) Stadshagens IP 1
2020-02-29 12:00 Stockholm Cup 2019/2020 B Norrtulls SK (5) - Rågsveds IF (3) Stadshagens IP 1
Mars
2020-03-06 20:00 Stockholm Cup 2019/2020 A Värtans IK (3) - IFK Stocksund (2) Stadshagens IP 1
2020-03-07 14:30 Ligacupen P17 A1 Djurgårdens IF (P17) - Kubikenborgs IF (P17) Stadshagens IP 1
2020-03-14 15:00 Svenska Cupen 2019/20, Grupp 3 Djurgårdens IF FF - Umeå IK FF Stadshagens IP 1
2020-03-14 17:00 Victoria Cup 2019/2020 Karlbergs BK (3) - Täby FK (1) Stadshagens IP 1
2020-03-15 16:00 Victoria Cup 2019/2020 Lindhagen FF (2) - Älvsjö AIK FF (EE) Stadshagens IP 1
April
2020-04-04 14:00 Div 2 Norra Svealand, herr 2020 Karlbergs BK - Enskede IK Stadshagens IP 1
2020-04-09 19:30 Div 2 Norra Svealand, herr 2020 Stockholm Internazionale - IFK Österåker FK Stadshagens IP 1
2020-04-13 20:00 Herrar 5 Mellersta Norrtulls SK - Wollmars FF Stadshagens IP 1
2020-04-17 18:00 Damer 4 A Vasastan BK - Ursvik IK Stadshagens IP 1
2020-04-17 20:00 Herrar 5 Mellersta Vasastan BK - Gimonäs FC Stadshagens IP 1
2020-04-18 14:00 Div 2 Norra Svealand, herr 2020 Stockholm Internazionale - Fagersta Södra IK Stadshagens IP 1
2020-04-18 16:00 Damer 5 B Norrtulls SK - Solberga BK Stadshagens IP 1
2020-04-18 16:00 Herrar 7 D FC Tolkarna - Blå Kulla IF Stadshagens IP 2
2020-04-18 18:00 Stockholmsserien 5 Södra Norrtulls SK - FC Brandbergen Stadshagens IP 1
2020-04-19 16:00 Damer 3 A Karlbergs BK - Spånga IS FK Stadshagens IP 1
2020-04-19 18:00 Herrar 6 C Tudor Arms FC - FC Innerstan Stockholm Stadshagens IP 1
2020-04-19 20:00 Herrar 7 D SuS IF - Torstens Lärjungar BK Stadshagens IP 1
2020-04-19 20:00 Herrar Vet D Tudor Arms FC - Gröndals IK Stadshagens IP 2
2020-04-20 Herrar 7 D Kronobergs BK - Ospecificerat Stadshagens IP 1
2020-04-20 20:00 Herrar 4 Mellersta Mariebergs SK - Värmdö IF Stadshagens IP 1
2020-04-24 20:00 Herrar 5 Mellersta Norrtulls SK - Preben BoIS Stadshagens IP 1
2020-04-25 14:00 Div 2 Norra Svealand, herr 2020 Karlbergs BK - Kvarnsvedens IK Stadshagens IP 1
2020-04-25 16:00 Herrar 6 C AC Azzurri - FC Sampierdarenese Stadshagens IP 1
2020-04-25 16:00 Damer 4 A Tekniska Högskolan FC - IFK Vaxholm Stadshagens IP 2
2020-04-26 16:00 Herrar 6 C BK Gamla Karlbergare - Tekniska Högskolan FC Stadshagens IP 1
2020-04-26 18:00 Damer 3 A Mariebergs SK - Ekerö IK Stadshagens IP 1
2020-04-26 20:00 Stockholmsserien 6 Norra AC Azzurri - Åkersberga BK Stadshagens IP 2
2020-04-26 20:00 Herrar 7 D Westermalms IF FK - FC Tolkarna Stadshagens IP 1
2020-04-27 20:00 Stockholmsserien 4 Norra Mariebergs SK - Wollmars FF Stadshagens IP 1
Maj
2020-05-02 14:00 Herrar 6 C Tudor Arms FC - AC Azzurri Stadshagens IP 1
2020-05-02 16:00 Damer 4 A Vasastan BK - Kungsängens IF Stadshagens IP 1
2020-05-02 16:00 Herrar 7 D FC Tolkarna - Olympique Rissne FC Stadshagens IP 2
2020-05-03 16:00 Herrar 7 D Westermalms IF FK - Blå Kulla IF Stadshagens IP 1
2020-05-03 18:00 Damer 3 A Mariebergs SK - Vallentuna BK DF Stadshagens IP 1
2020-05-03 20:00 Herrar 5 Mellersta Vasastan BK - Cassi FF Stadshagens IP 1
2020-05-04 Herrar 7 D SuS IF - Ospecificerat Stadshagens IP 1
2020-05-04 20:00 Herrar 4 Mellersta Mariebergs SK - FC Krukan Stadshagens IP 1
2020-05-08 18:00 Herrar 6 C AC Azzurri - Essinge IK Stadshagens IP 1
2020-05-08 20:00 Herrar 5 Mellersta Norrtulls SK - Vasastan BK Stadshagens IP 1
2020-05-09 14:00 Div 2 Norra Svealand, herr 2020 Karlbergs BK - Hudiksvalls Förenade FF Stadshagens IP 1
2020-05-09 16:00 Damer 5 B Norrtulls SK - Boo FK Stadshagens IP 1
2020-05-09 16:00 Damer 4 A Tekniska Högskolan FC - Enebybergs IF Stadshagens IP 2
2020-05-10 16:00 Damer 3 A Karlbergs BK - Råsunda IS Stadshagens IP 1
2020-05-10 18:00 Herrar 6 C BK Gamla Karlbergare - Tudor Arms FC Stadshagens IP 1
2020-05-10 20:00 Herrar 7 D Kronobergs BK - FC Tolkarna Stadshagens IP 1
2020-05-10 20:00 Herrar Vet D Tudor Arms FC - Stureby SK Stadshagens IP 2
2020-05-11 20:00 Stockholmsserien 5 Södra Norrtulls SK - FC Stockholm Internazionale Stadshagens IP 1
2020-05-15 20:00 Herrar 6 C Tudor Arms FC - Kungsholms FK Stadshagens IP 1
2020-05-16 14:00 Damer 3 A Mariebergs SK - Åkersberga BK Stadshagens IP 1
2020-05-16 16:00 Damer 4 A Vasastan BK - Enebybergs IF Stadshagens IP 1
2020-05-16 16:00 Herrar 7 D FC Tolkarna - Torstens Lärjungar BK Stadshagens IP 2
2020-05-17 16:00 Stockholmsserien 4 Norra Mariebergs SK - IF Wasa Stadshagens IP 1
2020-05-17 18:00 Herrar 5 Mellersta Vasastan BK - Högalids IF Stadshagens IP 1
2020-05-17 20:00 Herrar 7 D Westermalms IF FK - Kronobergs BK Stadshagens IP 1
2020-05-17 20:00 Stockholmsserien 6 Norra AC Azzurri - Skå IK & Bygdegård Stadshagens IP 2
2020-05-18 20:00 Herrar 4 Mellersta Mariebergs SK - Älta IF Stadshagens IP 1
2020-05-22 20:00 Herrar 6 C AC Azzurri - Skå IK & Bygdegård Stadshagens IP 1
2020-05-23 14:00 Div 2 Norra Svealand, herr 2020 Karlbergs BK - IFK Österåker FK Stadshagens IP 1
2020-05-23 16:00 Herrar 7 D Kronobergs BK - Olympique Rissne FC Stadshagens IP 1
2020-05-24 16:00 Damer 3 A Karlbergs BK - Ekerö IK Stadshagens IP 1
2020-05-24 18:00 Herrar 5 Mellersta Norrtulls SK - Gimonäs FC Stadshagens IP 1
2020-05-24 20:00 Damer 4 A Tekniska Högskolan FC - Vasastan BK Stadshagens IP 2
2020-05-24 20:00 Herrar 6 C BK Gamla Karlbergare - FC Innerstan Stockholm Stadshagens IP 1
2020-05-25 20:00 Herrar 7 D SuS IF - FC Tolkarna Stadshagens IP 1
2020-05-27 20:00 Herrar 5 Mellersta Vasastan BK - IF Lokomotiv Blackeberg Stadshagens IP 1
2020-05-29 18:00 Herrar 7 D Westermalms IF FK - SuS IF Stadshagens IP 1
2020-05-29 20:00 Herrar 6 C Tudor Arms FC - FC Sampierdarenese Stadshagens IP 1
2020-05-30 14:00 Damer 5 B Norrtulls SK - Saltsjöbadens IF Stadshagens IP 1
2020-05-30 16:00 Herrar 6 C AC Azzurri - Kungsholms FK Stadshagens IP 1
2020-05-30 16:00 Herrar 7 D FC Tolkarna - AK Stockholmsatleterna Stadshagens IP 2
2020-05-30 18:00 Stockholmsserien 5 Södra Norrtulls SK - Rönninge Salem Fotboll Stadshagens IP 1
2020-05-31 16:00 Herrar 7 D Kronobergs BK - Blå Kulla IF Stadshagens IP 1
2020-05-31 18:00 Damer 3 A Mariebergs SK - Karlbergs BK Stadshagens IP 1
2020-05-31 20:00 Herrar 5 Mellersta Norrtulls SK - Cassi FF Stadshagens IP 1
Juni
2020-06-01 20:00 Herrar 4 Mellersta Mariebergs SK - Mälarhöjden-Hägersten FF Stadshagens IP 1
2020-06-06 14:00 Div 2 Norra Svealand, herr 2020 Karlbergs BK - Fanna BK Stadshagens IP 1
2020-06-06 16:00 Damer 4 A Tekniska Högskolan FC - Ursvik IK Stadshagens IP 2
2020-06-06 16:00 Damer 4 A Vasastan BK - Reymersholms IK Stadshagens IP 1
2020-06-07 16:00 Damer 3 A Karlbergs BK - Sundbybergs IK Stadshagens IP 1
2020-06-07 18:00 Herrar 6 C BK Gamla Karlbergare - AC Azzurri Stadshagens IP 1
2020-06-07 20:00 Herrar Vet D Tudor Arms FC - Långholmen FC Stadshagens IP 2
2020-06-07 20:00 Herrar 7 D SuS IF - Lidingö Gazoliners FC Stadshagens IP 1
2020-06-08 Herrar 7 D Westermalms IF FK - Ospecificerat Stadshagens IP 1
2020-06-08 20:00 Herrar 5 Mellersta Vasastan BK - Nacka United FF Stadshagens IP 1
2020-06-12 20:00 Herrar 6 C AC Azzurri - Handelskamraternas IS Stadshagens IP 1
2020-06-13 14:00 Damer 3 A Mariebergs SK - Råsunda IS Stadshagens IP 1
2020-06-13 16:00 Herrar 4 Mellersta Mariebergs SK - Rinkeby United FC Stadshagens IP 1
2020-06-13 16:00 Herrar 7 D FC Tolkarna - Lidingö Gazoliners FC Stadshagens IP 2
2020-06-14 16:00 Herrar 6 C BK Gamla Karlbergare - Kungsholms FK Stadshagens IP 1
2020-06-14 18:00 Herrar 5 Mellersta Vasastan BK - Ingarö IF Stadshagens IP 1
2020-06-14 20:00 Herrar 7 D Kronobergs BK - SuS IF Stadshagens IP 1
2020-06-17 20:00 Herrar 4 Mellersta Mariebergs SK - Hallonbergens IF Stadshagens IP 1
2020-06-18 19:00 Div 2 Norra Svealand, herr 2020 Karlbergs BK - IFK Stocksund Stadshagens IP 1
Juli
2020-07-03 19:30 Div 2 Norra Svealand, herr 2020 Karlbergs BK - Fagersta Södra IK Stadshagens IP 1
Augusti
2020-08-09 14:00 Div 2 Norra Svealand, herr 2020 Karlbergs BK - Enköpings SK FK Stadshagens IP 1
2020-08-10 20:00 Herrar 4 Mellersta Mariebergs SK - Långholmen FC Stadshagens IP 1
2020-08-12 20:00 Herrar 5 Mellersta Norrtulls SK - Ingarö IF Stadshagens IP 1
2020-08-14 20:00 Herrar 6 C Tudor Arms FC - Essinge IK Stadshagens IP 1
2020-08-15 14:00 Damer 5 B Norrtulls SK - Sickla IF Stadshagens IP 1
2020-08-15 16:00 Damer 4 A Tekniska Högskolan FC - Kungsängens IF Stadshagens IP 2
2020-08-15 16:00 Herrar 7 D SuS IF - Kronobergs BK Stadshagens IP 1
2020-08-15 18:00 Herrar Vet D Tudor Arms FC - IFK Aspudden-Tellus Stadshagens IP 2
2020-08-16 16:00 Damer 3 A Karlbergs BK - Åkersberga BK Stadshagens IP 1
2020-08-16 18:00 Damer 4 A Vasastan BK - Viggbyholms IK FF Stadshagens IP 1
2020-08-16 20:00 Stockholmsserien 4 Norra Mariebergs SK - Kungsängens IF C Stadshagens IP 1
2020-08-16 20:00 Stockholmsserien 6 Norra AC Azzurri - Bro IK B Stadshagens IP 2
2020-08-17 Herrar 7 D FC Tolkarna - Ospecificerat Stadshagens IP 2
2020-08-17 20:00 Herrar 5 Mellersta Vasastan BK - Preben BoIS Stadshagens IP 1
2020-08-21 18:00 Damer 5 B Norrtulls SK - Saltsjö-Boo IF Stadshagens IP 1
2020-08-21 20:00 Herrar 5 Mellersta Norrtulls SK - Fisksätra IF Stadshagens IP 1
2020-08-22 14:00 Div 2 Norra Svealand, herr 2020 Karlbergs BK - Skiljebo SK Stadshagens IP 1
2020-08-22 16:00 Herrar 6 C AC Azzurri - BK Gamla Karlbergare Stadshagens IP 1
2020-08-22 18:00 Herrar 7 D Kronobergs BK - Torstens Lärjungar BK Stadshagens IP 1
2020-08-23 16:00 Herrar 6 C Tudor Arms FC - Handelskamraternas IS Stadshagens IP 1
2020-08-23 18:00 Damer 3 A Mariebergs SK - Essinge IK Stadshagens IP 1
2020-08-23 20:00 Herrar 7 D Westermalms IF FK - AK Stockholmsatleterna Stadshagens IP 1
2020-08-24 Damer 4 A Vasastan BK - Ospecificerat Stadshagens IP 1
2020-08-24 20:00 Herrar 4 Mellersta Mariebergs SK - Järla IF FK Stadshagens IP 1
2020-08-29 16:00 Stockholmsserien 5 Södra Norrtulls SK - Flemingsberg United FC Stadshagens IP 1
2020-08-29 16:00 Damer 4 A Tekniska Högskolan FC - Vasalunds IF Stadshagens IP 2
2020-08-30 16:00 Damer 3 A Karlbergs BK - Mariebergs SK Stadshagens IP 1
2020-08-30 18:00 Herrar 6 C BK Gamla Karlbergare - Skå IK & Bygdegård Stadshagens IP 1
2020-08-30 20:00 Herrar Vet D Tudor Arms FC - Solberga BK Stadshagens IP 2
2020-08-30 20:00 Herrar 7 D SuS IF - Westermalms IF FK Stadshagens IP 1
2020-08-31 20:00 Herrar 5 Mellersta Vasastan BK - Wollmars FF Stadshagens IP 1
September
2020-09-04 18:00 Stockholmsserien 4 Norra Mariebergs SK - Som United Fotbollsförening Stadshagens IP 1
2020-09-04 20:00 Herrar 5 Mellersta Norrtulls SK - Ljungbackens IF Stadshagens IP 1
2020-09-05 14:00 Div 2 Norra Svealand, herr 2020 Karlbergs BK - Gamla Upsala SK Stadshagens IP 1
2020-09-05 16:00 Herrar 6 C Tudor Arms FC - Tekniska Högskolan FC Stadshagens IP 1
2020-09-05 16:00 Herrar 7 D FC Tolkarna - SuS IF Stadshagens IP 2
2020-09-05 18:00 Damer 5 B Norrtulls SK - BK Träsket Stadshagens IP 1
2020-09-05 18:00 Herrar Vet D Tudor Arms FC - Sickla IF Stadshagens IP 2
2020-09-06 16:00 Damer 4 A Vasastan BK - Tekniska Högskolan FC Stadshagens IP 1
2020-09-06 18:00 Damer 3 A Mariebergs SK - Spånga IS FK Stadshagens IP 1
2020-09-06 20:00 Stockholmsserien 6 Norra AC Azzurri - IFK Viksjö Stadshagens IP 2
2020-09-06 20:00 Herrar 7 D Westermalms IF FK - Torstens Lärjungar BK Stadshagens IP 1
2020-09-07 Damer 4 A Tekniska Högskolan FC - Ospecificerat Stadshagens IP 2
2020-09-07 20:00 Herrar 4 Mellersta Mariebergs SK - Reymersholms IK Stadshagens IP 1
2020-09-12 14:00 Herrar 7 D Kronobergs BK - Westermalms IF FK Stadshagens IP 1
2020-09-12 16:00 Herrar 6 C AC Azzurri - FC Innerstan Stockholm Stadshagens IP 1
2020-09-13 16:00 Damer 3 A Karlbergs BK - IFK Stocksund Stadshagens IP 1
2020-09-13 18:00 Herrar 6 C BK Gamla Karlbergare - Essinge IK Stadshagens IP 1
2020-09-13 20:00 Herrar 7 D SuS IF - Olympique Rissne FC Stadshagens IP 1
2020-09-14 20:00 Herrar 5 Mellersta Vasastan BK - Norrtulls SK Stadshagens IP 1
2020-09-18 20:00 Herrar 5 Mellersta Norrtulls SK - Nacka United FF Stadshagens IP 1
2020-09-19 14:00 Damer 3 A Mariebergs SK - IFK Stocksund Stadshagens IP 1
2020-09-19 16:00 Damer 5 B Norrtulls SK - AK Stockholmsatleterna Stadshagens IP 1
2020-09-19 16:00 Herrar 7 D FC Tolkarna - Kronobergs BK Stadshagens IP 2
2020-09-19 18:00 Herrar 6 C Tudor Arms FC - BK Gamla Karlbergare Stadshagens IP 1
2020-09-20 16:00 Damer 4 A Vasastan BK - IFK Vaxholm Stadshagens IP 1
2020-09-20 18:00 Stockholmsserien 5 Södra Norrtulls SK - Saltsjöbadens IF Stadshagens IP 1
2020-09-20 20:00 Herrar Vet D Tudor Arms FC - Skogås-Trångsunds FF Stadshagens IP 2
2020-09-20 20:00 Herrar 7 D Westermalms IF FK - Olympique Rissne FC Stadshagens IP 1
2020-09-21 20:00 Herrar 4 Mellersta Mariebergs SK - IFK Lidingö BK Stadshagens IP 1
2020-09-25 20:00 Herrar 6 C AC Azzurri - Tudor Arms FC Stadshagens IP 1
2020-09-26 14:00 Div 2 Norra Svealand, herr 2020 Karlbergs BK - Stockholm Internazionale Stadshagens IP 1
2020-09-26 16:00 Damer 4 A Tekniska Högskolan FC - Viggbyholms IK FF Stadshagens IP 2
2020-09-26 16:00 Herrar 7 D Kronobergs BK - Lidingö Gazoliners FC Stadshagens IP 1
2020-09-26 18:00 Herrar 7 D SuS IF - AK Stockholmsatleterna Stadshagens IP 1
2020-09-27 16:00 Damer 3 A Karlbergs BK - Essinge IK Stadshagens IP 1
2020-09-27 18:00 Herrar 6 C BK Gamla Karlbergare - FC Sampierdarenese Stadshagens IP 1
2020-09-27 20:00 Stockholmsserien 4 Norra Mariebergs SK - Storskogens SK Stadshagens IP 1
2020-09-27 20:00 Stockholmsserien 6 Norra AC Azzurri - Danderyds SK C Stadshagens IP 2
2020-09-28 20:00 Herrar 5 Mellersta Vasastan BK - Fisksätra IF Stadshagens IP 1
Oktober
2020-10-02 20:00 Herrar 4 Mellersta Mariebergs SK - Boo FF Stadshagens IP 1
2020-10-03 14:00 Div 2 Norra Svealand, herr 2020 Karlbergs BK - Kungsängens IF Stadshagens IP 1
2020-10-03 16:00 Herrar 7 D FC Tolkarna - Westermalms IF FK Stadshagens IP 2
2020-10-03 16:00 Herrar 7 D SuS IF - Blå Kulla IF Stadshagens IP 1
2020-10-03 18:00 Herrar 6 C Tudor Arms FC - Skå IK & Bygdegård Stadshagens IP 1
2020-10-04 16:00 Damer 3 A Karlbergs BK - Vallentuna BK DF Stadshagens IP 1
2020-10-04 18:00 Damer 4 A Vasastan BK - Vasalunds IF Stadshagens IP 1
2020-10-04 20:00 Herrar 5 Mellersta Norrtulls SK - IF Lokomotiv Blackeberg Stadshagens IP 1
2020-10-09 20:00 Herrar 6 C AC Azzurri - Tekniska Högskolan FC Stadshagens IP 1
2020-10-10 14:00 Herrar 5 Mellersta Vasastan BK - Ljungbackens IF Stadshagens IP 1
2020-10-10 16:00 Damer 4 A Tekniska Högskolan FC - Reymersholms IK Stadshagens IP 2
2020-10-10 16:00 Herrar 7 D Kronobergs BK - AK Stockholmsatleterna Stadshagens IP 1
2020-10-11 14:00 Damer 3 A Mariebergs SK - Sundbybergs IK Stadshagens IP 1
2020-10-11 16:00 Herrar 6 C BK Gamla Karlbergare - Handelskamraternas IS Stadshagens IP 1
2020-10-11 18:00 Herrar 7 D Westermalms IF FK - Lidingö Gazoliners FC Stadshagens IP 1
2020-10-18 14:00 Div 2 Norra Svealand, herr 2020 Karlbergs BK - IFK Lidingö FK Stadshagens IP 1