Matcher idag - Svenska Fotbollförbundet

Välj förbund och datum
Landskamper 2019-06-24
Tid Match Resultat Anläggning
Dam VM slutspel
21:00 Åttondelsfinal Sverige - Kanada Parc des Princes

Hela landskampsprogrammet

Matcher 2019-06-24
Tid Match Resultat Anläggning
Superettan
19:00 GAIS - Degerfors IF Gamla Ullevi
19:00 Norrby IF - Syrianska FC Borås Arena
19:00 Östers IF - Varbergs BoIS FC Myresjöhus Arena 1
Div 1 Södra, herrar
19:00 Eskilsminne IF - Landskrona BoIS Harlyckans IP 1
19:00 IK Oddevold - IFK Värnamo Rimnersvallen
Div 2 Södra Svealand, herrar
19:00 Enskede IK - Södertälje FK Enskede IP 1
Div 2 Östra Götaland, herrar
19:00 Husqvarna FF - FK Älmeboda/Linneryd Vapenvallen
Div 3 Södra Svealand, herrar
19:30 IFK Eskilstuna - Trosa-Vagnhärad SK Tunavallen
Div 3 Nordöstra Götaland, herrar
19:00 IK Sleipner - Mjölby AI FF Östgötaporten
Div 3 Mellersta Götaland, herrar
19:00 Holmalunds IF Alingsås - IFK Falköping FF Brogårdsvallen A-plan
Div 3 Södra Götaland, herrar
19:00 Avbruten p.g.a väder 15/6. Återupptas 19/6.
Kulladals FF - FC Trelleborg Kulladals IP A-Plan
19:00 Södra Sandby IF - FBK Balkan Södra Sandby IP A-plan
Div 1 Mellersta Götaland, damer
19:00 Lindö FF - IFK Norrköping FK Fastighetsteknik Arena
Folksam U21 Allsvenskan Norra
15:00 Djurgården - Athletic FC Eskilstuna 0 - 2 Kaknäs 1
P19 Div.1 - Region 5
19:30 IFK Stocksund - Vaksala SK Danderyd Arena 1
20:00 Bele Barkarby FF - IK Frej Täby FK Strömvallen 1
P19 Div.1 - Region 4
19:00 Nyköpings BIS - Västerås SK FK Rosvalla IP KG A
20:00 IFK Haninge - IFK Aspudden-Tellus Torvalla IP 1
P16 Nationell Grupp 1
19:30 Bjärreds IF - Mjällby AIF Borgeby IP B-plan
P16 Nationell Grupp 4
19:00 IK Frej Täby FK - IFK Haninge Vikingavallen/Täby IP 1
P16 Nationell Grupp 8
20:00 IFK Luleå - Munksund-Skuthamns SK Skogsvallen
Svenska Spel F19 Norra
17:00 Morön BK - Hammarby IF FF 5 - 2 Skogsvallen
19:00 Kvarnsvedens IK - IK Uppsala Fotboll Ljungbergsplanen
SM F17 Norra Norrland
19:00 Lira BK - Notvikens IK DFF Porsö IP
SM F17 Västra Götaland
19:45 Sävedalens IF - Jitex Mölndal BK Vallhamra 2 Konstgräs