Matcher idag - Västergötlands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Landskamper 2021-06-10
Tid Match Resultat Anläggning
Dam Landskamp
18:30 Sverige - Norge 1 - 0 Guldfågeln Arena
Dam U23 trenations
18:00 Sverige - Frankrike 2 - 2 Rimnersvallen

Hela landskampsprogrammet

Matcher 2021-06-10
Tid Match Resultat Anläggning
Herrar, Utveckling A Östra
19:00 Valtorps IF - Tibro AIK FK Inst. Brovalla A
Division 4 Pojk Vårmatcher
19:00 Vinninga AIF - Saleby/Trässberg/N.Härene 4 - 5 Lindvallen A
19:00 Värsås/Vreten - Ulricehamns IFK 4 - 14 Värsås IP B-plan
Division 5 Pojk Vårmatcher
19:00 Arentorp Helås/LeveneSkogslund/Emtunga/Tråvad/Larv - Vara SK 0 - 3 Kedumsvallen A
19:30 Gånghester/Målsryd - Bergdalens IK Inst. Målevi A
Division 6 Pojk Vårmatcher
18:30 Holmalunds IF - Gauthiod/LeveneSkogslund 6 - 1 Brogårdsvallen Elmander Arena
Division 7 Pojk Vårmatcher
18:30 Vedums AIS - Mölltorp/Breviks AIF Nordvalla B-plan
Division 8 Pojk Vårmatcher
18:30 Tvärred/Vegby/Gällstad - Kinna IF Röd 4 - 4 Bergavallen
19:00 Edet FK - Åsaka SK 6 - 3 Strömsvallen A1
19:00 Sjömarken/Sandared - Sätila SK 12 - 0 Idrottsgården Konstgräsplan
Division 9 Falköping Pojk
18:30 Stenstorps IF - Vartofta SK Sportvallen B
Division 9 Ulricehamn Pojk
18:00 Gånghester/Målsryd - Byttorps IF Vit Engvallen, Gånghester
Division 10 Skara Pojk
17:30 FC Corner - Vedums AIS Stenportsplan
Division 11 Lidköping Pojk
18:30 Lundsbrunns IF - Råda BK Grön Sörbovallen
Division 11 Alingsås Pojk
18:30 Sävens BK - Holmalunds IF Vit Sävevallen C-plan
Division 13 Svenljunga Pojk
18:00 Redvägs FK - Tvärreds IF Enevi B-plan
Division 13 Ulricehamn Pojk
18:00 Gånghester/Målsryd - Dalsjöfors GoIF Målevi B
Division 15 Västergötland Pojk
17:45 Källby IF - Lidköpings FK Svart Eolsborg C-pan
Division 16 Västergötland Pojk
18:00 Gerdskens BK Vit - Östadkulle SK Gerdskenvallen C-plan
Division 3 Flick Vårmatcher
19:30 Toarpsalliansen G - Svenljunga/Sexdrega (9:9) Engvallen
Division 4 Flick Vårmatcher
18:30 Torp GOIF - IK Rössö Uddevalla 3 - 5 Rimmåsvallen
Division 6 Lidköping Flick
18:00 Lidköpings FK - Saleby/Trässberg/N.Härene Ågårdsvallen C
Division 6 Alingsås Flick
18:15 Bjärke - Hemsjö IF Brynet
Division 7 Lidköping Flick
18:00 Sils IF - Råda BK Silbohof D-plan
Division 7 Ulricehamn Flick
18:00 Timmele/Hössna - Grönahögs IK Idrottsparken D
Division 8 Lidköping Flick
18:00 Mellby IK - Levene/Skogslunds IF Mellbyvallen C
Division 8 Alingsås Flick
17:45 Hemsjö IF - Alingsås KIK Vit Byvallen C-plan
Träningsmatcher Herrar
18:30 Hangelösa IF - Axvalls IF 2 - 1 Skogevi A-plan
19:00 FC Corner - Ardala GoIF 2 - 1 Stenportsplan
19:00 Fritsla IF - Södra Vings IF 3 - 4 Kungaberg A
19:00 Hjärtums IS - Trollhättan Syrianska FK 0 - 1 Billerödsvallen A-plan
19:00 IK Friscopojkarna - Elmer-Fåglum FK 5 - 2 Katebovallen A
19:00 Skara FC - IFK Falköping FF 1 - 4 Sparbanken Arena A
19:00 Örslösa-Söne IK - Trässbergs BK 2 - 2 Örslösa IP A
Träningsmatcher Damer
19:00 Skultorps IF - Fagersanna/Mölltorp-Brevik 9 - 0 Orkanvallen A
19:00 Södra Ving/Timmele - IF Elfsborg 1 - 5 Slottsvallen