Registrerade förmedlare

För att agera som förmedlare i Sverige krävs det en registrering hos Svenska Fotbollförbundet. Förmedlare kan dessutom vara certifierad förmedlare vilket krävs för att få agera som förmedlare åt minderåriga spelare, dvs. spelare som är 15-17 år.

Här under följer namnen på de förmedlare som är certifierade respektive registrerade av Svenska Fotbollförbundet.

Certifierade förmedlare

Thomas Andersson Onkant AB thomas@onkant.se 070-3258820
Claudio Banda Bancam Sports AB claudio@bancamsports.se 0735913429
Arash Bayat VMC GROUP AB arash.bayat@vmcgroup.se 0704446680
Robert Bengtsson Bärkroth Nordic Sky Sweden AB robertbarkroth@nsky.se +46 763 139730
Günes Dogan Günes Dogan Management gunes@gdmanagement.se +46 735 622190
Mikael Dorsin Nordic Sky Sweden AB mikaeldorsin@nsky.se +4791591003
Carl-Johan Fransén A.M.A. Sports Agency AB cj@amasportsagency.com
Linus Jacobsson Linus Jacobsson ljacobsson@wmgllc.com +46737081298
Michael Kallbäck Neverland MGMT info@neverlandmanagement.it
Anders Karlsson Nordic Sky Sweden AB anderskarlsson@nsky.se 0705432669
Martin Klette Wagnsson Sports & Entertainment AB martin.klette@wagnsson.com 0705242387
Fredrik Lagemyr Allt i allo fredriklagemyr@gmail.com 0766272425
Henrik Larsson ProGress Sports Management henrik@progressports.se 0707-723157
Dag Larsson Agent Dag Larsson AB dag@daglarsson.se 070-5263260
Reynaldo Leroux Luzzsports Europe leroux@luzzsports.com 0768562616
Samir Mujagic sam.mujagic@gmail.com 0763939697
Pontus Norén A.M.A. Sports Agency AB pontus@amasportsagency.com 0702187604
Siyamand Peroti Peroti Management Peroti@Perotimanagement.com 0761047422
Anna Pohjanen Anna Charlotte Consulting AB info@annacharlotte.com 0706254674
Rade Prica Nordic Sky Sweden AB radeprica@nsky.se +46723233536
Fredrik Risp Rispect Sports Agency fredrikrisp@rispectsportsagency.com +46733278803
Daniel Rönnberg Walker Consulting Group danielronnberg@wcgfootball.com 0760077260
Feisal Saeedi LL Sports Management AB contact@llsportsmanagement.com 0723190751
Marco Salvatore Nordika Sport Services marcosalvatore@nordikasport.se 0046 739954980
Moses Ssewankambo GCG General Consulting Group AB moses.ssewankambo@generalconsulting.se +46762057448
Fredrik Stoor Nordic Sky Sweden AB fredrikstoor@nsky.se 0723940025
Niklas Strand FootWallBall AB niklas@footwallball.com +460733026868
Jonas Svensson Jonas Svensson Management AB jonas@jsmanagement.se 0705-189365
Bayram Uludag Global Spelaragentur info@globalspelaragentur.se 0720396231
Nina Wennerström Wesport AB nina.wennerstrom@wesport.se 0705571902
Jonas Wirmola Wirmola Football Scouting AB jonas.wirmola@wfs.se +46733245311

Registrerade förmedlare

Marcus Allbäck Allbäck Consulting AB marcus@allback.se 0732702000
Tommy Almén Pro Agency Sports m.A. AB tommy@proagency.se 0701090651
Gabriel Altun Wilson Management Alliance Gabriel@theWAlliance.com 0767083970
Søren Barslund Elite Consulting sb@eliteconsulting.dk 004525300489
Navid Behroozian n.behroozian@gmail.com +46 733 877 358
Anders Carlsson Nordic Sky Sweden AB anderscarlsson@nsky.se 0705399766
Jonathan Chalkias Global Sports Management Scandinavia AB
Ferhat Cifci CLS Mundial ferhat@clsmundial.com 0739922322
Martin Dahlin MD Sports Management info@mdm.nu
David Dixon Playerworks david.dixon@playerworks.com +44 7775232323
Lisa Ek Connect Management Group AB lisa@cmgroup.se 0708246442
Johan Eriksson Eriksson Management AB erikssonjr@gmail.com +46 73-878 60 16‬
Martin Felbo People in sport Scandinavia ApS felbo@peopleinsport.eu +45 71727361
Charlotte Fridh Anna Charlotte Consulting AB info@annacharlotte.com 0706254674
Tobias Grahn Copoenhagen Management AB tobias@copenhagenmanagement.com 0733304048
Robert Granström Enskild firma erregi.internazionale@gmail.com 0705869627
Gustaf Grauers Taldea Advisory Group AB gustaf.grauers@taldea.se 0739244849
Fredrik Hansson F-One Management fredrik.hansson@f-onem.com +46 704777977
Aboudou Matinou Inoussa CLS Mundial matinou@clsmundial.com 0739995379
Alhaji Jeng M.V.L Sports MGMT AB alhaji.jeng@gmail.com 0768677366
Per Jonsson Nordic Sky Sweden AB perjonsson@nsky.se 0706557739
Maria Karlsson De Cecco Connect Management Group AB maria@cmgroup.se 0046708262367
Kari Kuikka +358505371755
Filip Lesniewski Lesniewski Law AB law@lesniewski.se
Nenad Lukic CLS Mundial nenad@clsmundial.com 0735343931
Mario Löfendolk mario.lofendolk@gmail.com +46 704 949707
Milan Martinovic Universal Trade s.r.o m.martinovic@seznam.cz +420604208025
Nima Modyr-Torshizi Modyr Management AB Nima@modyrmgmt.com 0739258559
Patrick Mörk SPORTGENIA CONSULTING SL patrick@globalsoccer.se +34 686187967
William Panes Bravada Management AB william@bravadamgmt.com
Tore Pedersen TP SportManagement eagletore@hotmail.com +4748048899
Hugo Perez Latin Football Europe hugo@latinfotboll.com 0707943292
Tobias Redhe Green Stars AB tobias.redhe@greenstars.se 073-9767769
Alexander Reggiani alexreggiani@yahoo.se 0739746119
björn runström
Nana Sechere Max Goldberg ltd ns@maxgoldberg.co.uk +447904765945
Stevan Selakovic stevan@selakovicmanagement.com 0768661515
Haris Skenderovic CLS Mundial haris@clsmundial.com
Michael Stensgaard People in sport Scandinavia ApS felbo@peopleinsport.eu +45 71727361
Fredrik Strauss 011ce sweden ab fredrikstrauss@gmail.com 0704361623
John Thornberg Volenti Nordics john.thornberg@volenti.se +46733152388
Jesper Ylipukki CLS Mundial jesper@clsmundial.com 0766329225