Dagens domare - Svenska Fotbollförbundet

Välj förbund och datum

Matcher 2017-06-25
Tid Match Domare
Superettan
15:00 Gefle IF FF - Åtvidabergs FF Domare Adam Ladebäck
Ass. domare 1 Johan Thalin
Ass. domare 2 Pär Lindström
Fjärdedomare Arian Chalak
17:00 Falkenbergs FF - Syrianska FC Domare Granit Maqedonci
Ass. domare 1 Niklas Nyberg
Ass. domare 2 Anders Böwing
Fjärdedomare Danial Ahmadi
17:00 IK Frej Täby - GAIS Domare Per Melin
Ass. domare 1 Conny Hugman
Ass. domare 2 Mesud Kahrimanovic
Fjärdedomare Erik Skotte
17:00 Östers IF - Varbergs BoIS FC Domare Jonas Karlsson
Ass. domare 1 Julian Poulsen Sosefo
Ass. domare 2 Magnus Vallerius
Fjärdedomare Mattias Hedman Lilja
Division 1, herrar
Div 1 Norra, herrar
15:00 Arameisk-Syrianska IF - Carlstad United BK Domare Haris Memisevic
Ass. domare 1 Joakim Wik
Ass. domare 2 Jovan Krsmanovic
15:00 Assyriska FF - IFK Luleå Domare Mohamed Nablsi
Ass. domare 1 Fredrik Hammarström
Ass. domare 2 Joakim Nylén
15:00 Team TG FF - Vasalunds IF Domare Niklas Abrahamsson
Ass. domare 1 Martin Palm
Ass. domare 2 Anton Sjöberg
15:30 Enskede IK - Umeå FC Domare Henrik Molin
Ass. domare 1 Alaá El Boustany
Ass. domare 2 Ulf Wiberg
17:00 Sandvikens IF - Nyköpings BIS Domare Björn Särnbrink
Ass. domare 1 Odai Alwani
Ass. domare 2 Mattias Falk
Div 1 Södra, herrar
16:00 FK Karlskrona - Landskrona BoIS Domare Adi Aganovic
Ass. domare 1 Simon Kristensson
Ass. domare 2 Felix Jönsson
16:00 IK Oddevold - Oskarshamns AIK Domare Ozan Camlibel
Ass. domare 1 Kristoffer Thorold
Ass. domare 2 Behar Meziu
16:00 Mjällby AIF - Ljungskile SK Domare Andreas Ekholm
Ass. domare 1 Besim Boletini
Ass. domare 2 Henrik Svensson
16:00 Ängelholms FF - FC Rosengård 1917 Domare Bobby Sjögren
Ass. domare 1 Jakob Magnetorp
Ass. domare 2 Besart Hasani
17:00 Qviding FIF - Kristianstad FC Domare Joakim Östling
Ass. domare 1 Emil Bredmar
Ass. domare 2 Thomas Löfstrand
Division 2, herrar
Div 2 Norrland, herrar
15:00 Anundsjö IF - Söderhamns FF Domare Joakim Nilsson
Ass. domare 1 Håkan Modigh
Ass. domare 2 Patrik Holmblad
15:00 Piteå IF FF - Bodens BK FF Domare Oskar Nilsson
Ass. domare 1 Simon Granström
Ass. domare 2 Peter Lundström
Div 2 Norra Svealand, herrar
16:00 Karlslunds IF HFK - IFK Aspudden-Tellus Domare Ejub Mehic
Ass. domare 1 Soran Khalid
Ass. domare 2 Ali-Reza Rezaie
Div 2 Södra Svealand, herrar
16:00 Örebro Syrianska IF - Värmdö IF Domare Albert Mustafa
Ass. domare 1 Pasha Nasir
Ass. domare 2 Araz Nabil Mustafa
Div 2 Östra Götaland, herrar
14:00 IFK Berga - Kvarnby IK Domare Edin Kahrimanovic
Ass. domare 1 David Augustsson
Ass. domare 2 Albert Ukaj
Div 2 Västra Götaland, herrar
13:30 Sävedalens IF - Höganäs BK Domare Alexander Eriksson
Ass. domare 1 Christoffer Karlsson
Ass. domare 2 Masar Krasniqi
Division 3, herrar
Div 3 Norra Norrland, herrar
16:30 Gimonäs Umeå IF - Umeå FC Akademi Domare Andreas Hällgren
Ass. domare 1 Joachim Östergårds
Ass. domare 2 Sanjay Jakobsson
Div 3 Mellersta Norrland, herrar
13:00 Gottne IF - Björna IF Domare Ivica Matanovic
Ass. domare 1 Mikael Karlström
Ass. domare 2 Jimmy Svensson
Div 3 Södra Norrland, herrar
15:00 Hofors AIF - IK Sätra Domare Mahbod Beigi
Ass. domare 1 Alexander Jidemo
Ass. domare 2 Erik Elving
Div 3 Nordöstra Götaland, herrar
17:00 IK Tord - Hjulsbro IK Domare Henrik Melin
Ass. domare 1 Martin Karlsson
Ass. domare 2 Robert Karlsson
Damallsvenskan
14:00 KIF Örebro DFF - Piteå IF DFF Domare Alexander Pavlovic
Ass. domare 1 Annica Johansson
Ass. domare 2 Namik Idrizovic
Fjärdedomare Annica Torkelsson
15:00 Vittsjö GIK - Linköpings FC Domare Pernilla Larsson
Ass. domare 1 Sandra Österberg
Ass. domare 2 Camilla Stendahl
Fjärdedomare Ahmed Al-Kodri
16:00 Kvarnsvedens IK - Hammarby IF FF Domare Laura Rapp
Ass. domare 1 Henrik Matsson
Ass. domare 2 Robert Nyberg
Fjärdedomare Marco Jorge
17:00 Kristianstads DFF - Eskilstuna United DFF Domare Malin Johansson
Ass. domare 1 Jilan Taher
Ass. domare 2 Fidan Hasani
Fjärdedomare Andreas Svensson
Elitettan
Elitettan
13:00 Assi IF - IFK Kalmar Domare Sara Wiinikka
Ass. domare 1 Peder Rending
Ass. domare 2 Pontus Carbin
15:00 Holmalunds IF Alingsås - AIK Domare Jennifer Laurin
Ass. domare 1 Murad Alhassan
Ass. domare 2 Stjepan Dodik
Division 1, damer
Div 1 Norrland, damer
14:00 IFK Timrå - Sunnanå SK Domare Abdisadiq Muse Farah
Ass. domare 1 Oscar Moss
Ass. domare 2 David Lundgren
15:00 Alviks IK - Mariehem SK Domare Adam Backlund
Ass. domare 1 Robert Ridefors
Ass. domare 2 Michael Åström
16:00 Notvikens IK - Själevads IK Domare Joel Bäckström
Ass. domare 1 Jakob Bokvist
Ass. domare 2 William Sandlund
18:00 Team TG FF - IFK Östersund Domare Ulf Hamrén
Ass. domare 1 Pierluigi Meucci
Ass. domare 2 Viktor Jonsson
18:00 Umedalens IF - Morön BK Domare Anastasia Oberlauf
Ass. domare 1 Andreas Eriksson
Ass. domare 2 Manuel Garzon Garcia
Div 1 Mellersta Götaland, damer
14:00 Qviding FIF - Bergdalens IK Domare Ida Fredriksson
Ass. domare 1 Jeniffer Farah
Ass. domare 2 Kristian Dalentoft
Div 1 Norra Götaland, damer
14:00 Orust FC - Töcksfors IF Domare Jose Canelo Cesped
Ass. domare 1 Filip Nilsson
Ass. domare 2 Daniel McDermott
Div 1 Södra Götaland, damer
14:00 Ifö Bromölla IF - Färjestadens GOIF Domare Stefan Jovanovic
Ass. domare 1 Christian Falk
Ass. domare 2 Håkan Hellberg
15:00 Eskilsminne IF - IS Halmia Domare Antonio Fernandez
Ass. domare 1 Fatmir Ademi
Ass. domare 2 Amir Kusturica
U19 serier
U19 Allsvenskan Norra
13:00 Vasalunds IF - FC Djursholm Domare Emanuel Tas
Ass. domare 1 Aldin Imamovic
Ass. domare 2 Allan Shohani
U19 Allsvenskan Södra
14:00 Falkenbergs FF - Malmö FF Domare Burim Mehmeti
Ass. domare 1 Erik Nilsson
Ass. domare 2 David Carlsson
U19 Div.1 Svealand
14:00 Syrianska FC - FC Gute Domare Martin Yousif
Ass. domare 1 George Shamuon
Ass. domare 2 Lukas Agirman
16:00 IK Brage - Dalkurd FF Domare Mattias Waller
Ass. domare 1 Henric Karlsson
Ass. domare 2 Mohamed Nuur Ali
18:30 Västerås SK FK - IK Sirius FK Domare Mikael Rodin
Ass. domare 1 Wirya Mofti Shukri
Ass. domare 2 William Wiklund
U19 Div.1 Norra Götaland
12:00 Skövde AIK - Karlstads BK Domare Viktor Sundberg
Ass. domare 1 Mats Karlsson
Ass. domare 2 Mikael Andersson
14:00 Värmbols FC - IFK Uddevalla Domare Andreas Lindén
Ass. domare 1 Ian Cederborg
Ass. domare 2 Nicklas Pettersson
U19 Div.1 Södra Götaland
14:00 IFK Värnamo - Lerums IS Domare Erik Gren
Ass. domare 1 Johan Nilsson
Ass. domare 2 Mehmed Kulasin
14:00 Varbergs BoIS FC - FC Trelleborg Domare Johan Söderström
Ass. domare 1 Andréas Papageorgiou
Ass. domare 2 Christer Wärm
U17 serier
U17 Div.1 Svealand
13:00 Håbo FF - Dalkurd FF Domare Lukas Wallin
Ass. domare 1 Asmir Mehic
Ass. domare 2 Haris Hodzic
13:30 IK Brage - FC Gute Domare Gustaf Bortas
Ass. domare 1 Maja Öhrnberg
Ass. domare 2 Jonatan André
14:00 Västerås IK - IFK Haninge Domare Liridon Hasani
Ass. domare 1 Husni Faisal Abdirahman
Ass. domare 2 Timo Leinonen
U17 Div.1 Norra Götaland
14:00 Norrby IF - IFK Eskilstuna Domare Teddy Dahlin
Ass. domare 1 Luan Kadriu
Ass. domare 2 Marcus Liljedal
16:00 Athletic FC Eskilstuna - Västra Frölunda IF Domare Muhammed Tahsin
Ass. domare 1 Rodan Josef
Ass. domare 2 Stapheen Imad Sadllah
U17 Div.1 Södra Götaland

(Uppskjuten)
Kalmar FF - BK Olympic Domare Ola Engfeldt
Ass. domare 1 Alen Muhic
Ass. domare 2 Philip Axelsson
12:00 Varbergs BoIS FC - IFK Värnamo Domare Slavisa Stijepic
Ass. domare 1 Fazel Ahmad Ashuri
Ass. domare 2 Alexander Kerr
15:00 Lunds BK - IF Lödde Domare Kujtim Asanovski
Ass. domare 1 Marcus Swerre
Ass. domare 2 Carl-Philip Ekberg
U17 Div.1 Norra Norrland
14:00 IFK Umeå - Sunderby SK Domare Jonas Bergman
Ass. domare 1 Tony Cederholm
Ass. domare 2 Hugo Lodén
15:00 Friska Viljor FC - Alviks IK Domare Leonard Forsberg
Ass. domare 1 William Schill
Ass. domare 2 Abdalla Hamid
U17 Div.1 Södra Norrland
11:00 Sandvikens IF - Söderhamns FF Domare Tobias Brodin
Ass. domare 1 Nermin Ukic
Ass. domare 2 Markus Elg
12:00 IFK Sundsvall - Svartviks IF Domare Zakeriye Abdullahi Daymare
Ass. domare 1 Ali Imad Faeq Faeq
Ass. domare 2 Hussein Abukar Osman
15:00 Kubikenborgs IF - IFK Östersund Domare Natnael Teklab
Ass. domare 1 Mahad Abdullahi Daymare
Ass. domare 2 Omar Vali
15:00 Ljusdals IF - Sollefteå GIF FF Domare Sorin Aruncutean
Ass. domare 1 Andreas Evertsson
Ass. domare 2 Ulf Davidsson
SEF U16 serier
U16 Nationell Grupp 1
16:40 IK Sirius FK (U16) - IK Frej Täby (U16) Domare Camilla Friberg
Ass. domare 1 Lovisa Stenbacka
Ass. domare 2 Camilla Roll
18:00 Dalkurd FF (U16) - Gideonsbergs IF (U16) Domare Christoffer Lindberg
Ass. domare 1 Madicken Vikström
Ass. domare 2 Roger Johansson
U16 Nationell Grupp 2
11:00 Athletic FC Eskilstuna (U16) - Skiljebo SK (U16) Domare Mohamed Aziz
Ass. domare 1 Oday Ibrahim
Ass. domare 2 Hossein Mazen Hamid Al-Rubaye
15:30 Syrianska FC (U16) - Nyköpings BIS (U16) Domare Sarkis Johannes Khatchadourian
Ass. domare 1 Aderian Yousef
Ass. domare 2 Noor Mikho
U16 Nationell Grupp 3
13:00 Karlslunds IF HFK (U16) - Jönköpings Södra IF (U16) Domare Anders Axelsson
Ass. domare 1 George Afram
Ass. domare 2 Jack Meehan
17:00 BK Forward (U16) - Degerfors IF/Ungdom (U16) Domare Micael Svensson
Ass. domare 1 Aras Mohammadi
Ass. domare 2 Johan Sjödin
17:00 Enköpings SK FK (U16) - Karlstads BK (U16) Domare Emil Mehic
Ass. domare 1 Jonatan Svahn
Ass. domare 2 Tim Fremdling
U16 Nationell Grupp 4
18:00 Vänersborgs FK (U16) - Stenungsunds IF (U16) Domare Linus Ekdén
Ass. domare 1 Anders Olsson
Ass. domare 2 Bjarne Nilsson
U16 Nationell Grupp 6
17:00 Bollnäs GIF FF - Strands IF Domare Magnus Lindskog
Svenska Spel F19
Svenska Spel F19 Norra
16:00 Sundsvalls DFF - Västerås BK 30 Domare Christer Eriksson
Ass. domare 1 Amanda Östman
Ass. domare 2 Omar Meqbil