Matcher idag - Östergötlands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Landskamper 2020-09-19
Tid Match Resultat Anläggning
F18 3-nations
Sverige - Island Inst.

Hela landskampsprogrammet

Matcher 2020-09-19
Tid Match Resultat Anläggning
Ettan Södra 2020
16:00 Motala AIF FK - FC Trollhättan Idrottsparken Motala A
Div 2 Södra Svealand, herr 2020
16:00 Assyriska IF i Norrköping - Värmbols FC Mamre IP
Div 3 Nordöstra Götaland, herr 2020
14:00 Dagsbergs IF - AFK Linköping Dagsbergsvallen
14:00 Malmslätts AIK - IK Sleipner Hellgrenshagen
14:00 Smedby AIS - Torstorps IF SUEZ Arena
Div 1 Södra Svealand, dam 2020
13:00 IFK Norrköping FK - Örebro SK Söder Östgötaporten
14:00 Lindö FF - Enskede IK Fastighetsteknik Arena
P17 Allsvenskan Södra 2020
15:30 IFK Norrköping FK - Kalmar FF Östgötaporten
P17 Div.1 2020 - Region 3
14:00 Hjulsbro IK - Östers IF UCS Arena
LågenergiHus Herrcup, Slutspel
14:00 LSW IF - Mjölby Södra IF Norra IP
Herr Division 5 Östra
11:00 Bråvalla IK - Syrianska IF 1 - 0 Östra Husby IP
11:00 KFUM Trix - Saltängens BK 2 - 2 MAXIvallen
11:00 Kuddby IF - FF Jaguar Helgestad IP
12:00 Ringarums IF - Hageby IF Ringvallen
15:00 Chile Unido IF - Gusums IF Sydvallen
Herr Division 5 Mellersta
12:00 Björsäters SK - Norsholms IF 5 - 1 Sätervallen
12:00 BK Kenty - Finspångs FK Fredriksbergs IP
12:00 Östra Ryds IF - Västra Husby IF Aspängen IP
14:00 Vånga IF - Malmens FF Ekvallen Vånga
15:00 Kisa BK - Tallboda IF Kisa IP
Herr Division 5 Västra
14:00 Kristbergs IF - Vadstena GIF Björkhagavallen
Herr Division 6 Östra
11:00 Stegeborgs IF - Kimstad GoIF 2 - 0 Häggvallen
12:00 Reijmyre IF - Lotorps IF Rejavallen
13:00 Loddby IF - IK Österviking Loddby IP
14:00 Yezidiska Ideella KF - Norrköpings Akademiska FF
Herr Division 6 Västra
13:00 Fornåsa IF - Ödeshögs IK Fornvalla
13:00 Västra Harg IF - Vallerstads IF WO (3 - 0) Ekvallen Västra Harg
15:00 Malexanders IF - Strålsnäs FF Pelarvallen
15:00 Väderstads IK - Fågelsta AIF Väderstad IP
Utveckling 1 Östra
16:15 Dagsbergs IF - Linghems SK Dagsbergsvallen
Utveckling 1 Västra
11:00 Rimforsa IF - Borensbergs IF FK 1 - 2 Åsundavallen
12:00 BK Ljungsbro - Boxholms IF 1 - 2 Cloettavallen
Utveckling 2 Norra
13:30 Azech SF - Haga FF MAXIvallen
Utveckling 2 Södra
13:00 Vikingstads SK - Wreta Kloster/Ljungsbro C Vikingavallen Vikingstad
14:00 Sturefors IF - Västerlösa GoIF WO (3 - 0) Sturefors IP
Dam Division 2 Nordöstra Götaland
13:00 Tranås FF-Torpa AIS - Linköping BK Tinnis Bredstorps IP
14:00 Tjust IF FF - Borens IK Tjustvallen
14:30 BK Kenty - Motala AIF FK WO (3 - 0) Fredriksbergs IP
15:00 IF Eksjö Fotboll - Eneby BK Ränneborg
15:00 Mjölby FC - Vimmerby IF Lundbyvallen
Dam Division 3
15:00 Rimforsa IF - BK Kenty B Åsundavallen
Dam Division 4 Östra
17:00 Åtvidabergs FF - IK Waria Kopparvallen
Dam Division 4 Västra
11:00 BK Derby - Mantorps FF 2 - 0 Karlbergsplan
P 16-19 A
15:00 Mantorps FF - IFK Nyköping Klämmestorps IP
P 16-19 B1
11:00 Krokeks IF - Lindö FF Kolmårdens IP
15:00 Kustboll - BK Kenty Helgestad IP
P 16-19 B2
13:00 Borens IK - Kisa BK Borens IP
15:00 BK Derby - IFK Wreta Kloster/BK Ljungsbro Karlbergsplan
P 15 B
11:00 Linköpings FF Ungdom - BK Kenty 0 - 4 Johannelunds IP
P 15 C1 Höst
11:00 Hjulsbro IK - IFK Motala FK 6 - 0 UCS Arena
11:00 Mantorps FF - Borensbergs IF FK Klämmestorps IP
11:00 Ödeshögs IK - Vikingstads SK 1 - 6 Vättervallen
P 15 C2 Höst
13:00 Söderköpings IK - Torstorps IF Vikingavallen Söderköping
P 14 B1 Höst
10:00 IFK Norrköping FK - IFK Wreta Kloster/BK Ljungsbro 2 - 1 Himmelstalund Norra
11:00 Valdemarsviks IF - Svärtinge SK 2 - 6 Grännäs IP
P 14 B2 Höst
11:00 Skärblacka IF - Eneby BK Kullerstaplanen
11:00 Sturefors IF - Krokeks IF Sturefors IP
P 14 B3 Höst
11:30 LSW IF - IFK Wreta Kloster/BK Ljungsbro Mossenplan
P 13 B1 Höst
14:00 Åby IF - Tallboda IF Åby IP
16:00 Ekängens IF - BK Kenty Ekängens IP
P 13 B3 Höst
10:00 Eneby BK - Smedby AIS 0 - 2 MAXIvallen
13:00 Lindö FF - Malmslätts AIK Fastighetsteknik Arena
P 13 B4 Höst
14:15 Linghems SK - Skärblacka IF Lingheden
14:30 Hjulsbro IK - IFK Norrköping FK UCS Arena
P 13 C1 Höst
12:00 Stångebro United BK - Ekängens IF Ryds Konstgräs
14:00 LSW IF - Åtvidabergs FF Mossenplan
15:00 Söderköpings IK - Torstorps IF Vikingavallen Söderköping
P 13 C2 Höst
12:00 Tallboda IF - BK Ljungsbro/Wreta KIA Arena
P 12 A1
10:00 IFK Norrköping FK - Söderköpings IK Himmelstalund Norra
15:30 Åby IF - Krokeks IF Åby IP
P 12 A2
10:00 Krokeks IF - Smedby AIS Röd Kullevi
P 12 A3
14:00 Eneby BK - Linköpings FF Ungdom MAXIvallen
P 12 A4
11:00 Malmslätts AIK - Hjulsbro IK Hellgrenshagen
11:30 BK Derby - LSW IF Grenadjärvallen
P 12 B2
10:00 Åtvidabergs FF - Linghems SK Edberga
P 12 B4
10:00 Fornåsa IF - Mantorps FF Fornvalla
10:00 Rimforsa IF - IFK Motala FK Hackelvallen
P 11 A1
10:00 IFK Norrköping FK - Söderköpings IK Himmelstalund Norra
11:00 Smedby AIS Gul - Eneby BK SUEZ Arena
P 11 A2
10:00 Tallboda IF - Smedby AIS Vit KIA Arena
P 11 A3
09:45 BK Kenty - Stångebro United BK Fredriksbergs IP
12:30 Smedby AIS Svart - Eneby BK SUEZ Arena
P 11 A5
12:00 LSW IF - Mjölby AI FF Mossenplan
P 11 B1
11:00 Torstorps IF - Assyriska IF i Norrköping Atlaslunden
13:30 Åby IF - IK Sleipner Åby IP
P 11 B2
10:30 Hjulsbro IK - Örtomta GoIS UCS Arena
P 11 B3
10:00 BK Derby - LBK Gottfridsberg Grenadjärvallen
P 11 B4
11:00 Motala AIF FK P10 - Linghems SK
13:00 IK Östria Lambohov - Mantorps FF Lambohovs sportfält
P 11 B5
10:30 Gammalkil/Västra Harg - Skeninge IK Norrgårdsängen
P 10 A1
10:00 Svärtinge SK - IFK Norrköping FK Billbäcks Arena
11:00 Lindö FF - Kustbollen Fastighetsteknik Arena
14:00 Smedby AIS - Söderköpings IK SUEZ Arena
16:00 Eneby BK - Åby IF MAXIvallen
P 10 A2
11:30 Svärtinge SK - IFK Norrköping FK Billbäcks Arena
12:30 Hjulsbro IK - BK Kenty UCS Arena
P 10 A3
11:30 BK Derby - IFK Norrköping FK Grenadjärvallen
P 10 A4
11:00 Karle IF - Rimforsa IF Ryd Solhaga
16:30 Hjulsbro IK - Mjölby AI FF UCS Arena
P 10 A5
10:00 IK Östria Lambohov - Mantorps FF Lambohovs sportfält
P 10 B1
14:00 Krokeks IF - Lotorps IF Kullevi
P 10 B2
10:00 Lotorps IF Vit - Kimstad GoIF Inst. Bruksvallen
13:00 Svärtinge SK - Skärblacka IF Billbäcks Arena
15:30 Smedby AIS Grön - Åby IF SUEZ Arena
P 10 B3
12:00 Linghems SK grön - Stångebro United BK Himnaplan
14:00 BK Ljungsbro - Sturefors IF Tellbyvallen
P 10 B5
10:00 Vadstena GIF - Strålsnäs FF Kungsvalla IP
13:00 Motala AIF FK P11 - Ödeshögs IK
P 9 Ö1
10:00 Svärtinge SK vit - Lindö FF vit Billbäcks Arena
11:15 Svärtinge SK blå - Söderköpings IK 2 Billbäcks Arena
P 9 Ö3
11:00 Ringarums IF PF 9 - Östra Ryds IF Ringvallen
P 9 M1
14:00 Rimforsa IF P-11 Svart - Karle IF Hackelvallen
P 9 M2
11:00 Brokinds IF P-11/12 - BK Kenty Kindavallen
P 9 M3
10:00 Ekängens IF Vit - Vidingsjö MoIF vit Ekängens IP
P 9 V2
11:30 Malmslätts AIK - LBK Gottfridsberg Hellgrenshagen
P 8 Ö1
13:00 Torstorps IF vit - Krokeks IF Röd Atlaslunden
14:00 Torstorps IF blå - Krokeks IF Vit Atlaslunden
F 16-19 A
10:00 IFK Wreta Kloster/BK Ljungsbro - Nyköpings BIS 2 - 1 Kungsbrohov
11:30 Åby IF - Hjulsbro IK Åby IP
F 16-19 B
11:00 Rimforsa IF - Mjölby FC/AI Hackelvallen
F 15 B2 Höst
15:00 Smedby AIS - Boxholms IF SUEZ Arena
F 14 B1 Höst
16:00 Eneby BK - Borens IK MAXIvallen
F 14 B2 Höst
11:00 Lindö FF - Kisa BK Fastighetsteknik Arena
F 13 A
10:00 Svärtinge SK - Linghems SK Billbäcks Arena
F 13 B1 Höst
15:00 Vadstena GoIF - Smedby AIS Kungsvalla IP
F 13 B2 Höst
14:00 BK Derby - Hjulsbro IK Grenadjärvallen
F 12 A2
10:30 Hjulsbro IK - Malmslätts AIK UCS Arena
11:00 Mantorps FF - Tallboda IF Klämmestorps IP
F 12 B1
11:00 Skärblacka IF - Kustbollen Skärblacka IP
12:00 Eneby BK - Lotorps IF MAXIvallen
F 12 B2
11:00 Kisa BK - BK Ljungsbro Kisa IP
12:00 Rimforsa IF - Linghems SK Hackelvallen
F 11 A1
10:00 Eneby BK - Svärtinge SK MAXIvallen
12:00 Ekängens IF - Smedby AIS Ekängens IP
F 11 A2
11:30 Åby IF - BK Tinnis Åby IP
F 11 B1
10:00 IFK Wreta Kloster - Sturefors IF Kungsbrohov
10:00 IK Waria - BK Kenty Ektorps IP
10:00 Krokeks IF - Örtomta GoIS Kullevi
F 11 B2
12:30 Borensbergs IF FK - Vikingstads SK Bergvallen
F 10 A1
10:00 Rimforsa IF - IK Östria Lambohov Hackelvallen
F 10 A2
11:00 Mantorps FF - Borens IK Klämmestorps IP
12:30 Hjulsbro IK Röd - Ödeshögs IK UCS Arena
F 9 Ö
14:00 Lindö FF gul - Eneby BK F11 Gul Fastighetsteknik Arena
F 9 M1 (1)
11:00 Rimforsa IF F-11 Svart - Linghems SK Hackelvallen
F 9 M2
10:00 Ekängens IF F11 - BK Derby grön Ekängens IP
10:00 Malmslätts AIK - Vikingstads SK F11/12 Lag 1
11:00 BK Kenty - Vikingstads SK F11/12 Lag 2 Fredriksbergs IP
F 9 V
11:00 Borensbergs IF FK blå - Mantorps FF Bergvallen
12:00 Vadstena GIF Grön - Mjölby AI FF F10/11 1 Kungsvalla IP
12:30 Borensbergs IF FK vit - Boxholms IF Bergvallen
F 9 M1 (2)
10:00 Rimforsa IF F-11 Vit - Linghems SK F2011 Hackelvallen